Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna PacjentWarto wiedzieć
Brak jednego zęba – czy to naprawdę duży problem?
  • 17-06-2019
 

 

 

 

Deficyty uzębienia, z pozoru niegroźne, mogą wywołać wiele szkód w całym organizmie. Utrata nawet jednego zęba potrafi bowiem zaburzyć symetrię uśmiechu, doprowadzić do paradontozy, a także być przyczyną silnego rozwoju próchnicy z powodu ścierania się szkliwa wymuszonego przesunięciem się zębów. Ruch ten jest spowodowany dążeniem innych zębów do zapełnienia luki, jaka pojawiła się po utracie zęba.

Zaburzony układ zębów ma również niekorzystny wpływ na staw skroniowo-żuchwowy, czego efektami mogą być nadmierne bóle głowy czy nieprawidłowy zgryz.

 

Długotrwałe bagatelizowanie problemu może prowadzić do dalszych niekorzystnych zmian – już w wyglądzie twarzy: powstawania niechcianych zmarszczek wokół ust, wysuwania się brody do przodu oraz ogólnego zniekształcenia profilu.

Ponieważ konsekwencje nieprawidłowego zgryzu, który powstaje w wyniku przesunięć zębów spowodowanych luką w uzębieniu przekładają się także na napięcia i naprężenia mięśni oraz ścięgien w kręgosłupie – najpierw szyjnym, a potem w niższych odcinkach osi ciała – zatem utrata już jednego zęba może być pierwotną przyczyną powikłań ortopedycznych. Brzmi niewiarygodnie, ale obecnie zarówno dentyści, jak i fizjoterapeuci nie mają wątpliwości, że od zdrowia zębów zależy również sprawność fizyczna, i to całego organizmu.

Z tego powodu zaleca się, aby jak najszybciej zapełniać wszelkie braki w uzębieniu.

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
Autor:
 
Treść
 
Kod obrazkowy
 
Przepisz kod
 
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Wyszukiwarka gabinetów

 
 
 
 

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Ankieta

Czy w codziennej higienie jamy ustnej używasz płukanki do ust ?

  • Tak
  • Nie
Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS