-
Podstawy tytanowe ZENOTEC to nowe rozwiązanie w systemie ZENOTEC CAD/CAM, pasujące do wielu powszechnie stosowanych systemów implantologicznych. Technik dentystyczny doceni oszczędność czasu wynikającą z możliwości szybkiego wykonania estetycznych podbudów o dobrych parametrach wytrzymałościowych. Wytrzymałość nowego systemu została przetestowana na Wydziale Mechaniki Materiałowej Instytutu Fraunhofera.
-
Signum – światłoutwardzalny materiał kompozytowy z nanowypełniaczem Polyglas nadaje się do:
- licowania koron i mostów
- licowania powierzchni zwarciowych zębów
- uzupełnień na implantach
- wkładów i nakładów.
Technicy docenią biokompatybilność, naturalność odbudowanych fragmentów uzębienia, wysoką wytrzymałość stosowanych materiałów, łatwość polerowania i możliwość dokonywania napraw w jamie ustnej pacjenta.
-
Piece serii Heramat C3 – sprzęt umożliwia bardzo skuteczne wypalanie ceramiki klasycznej i typu Press. Niewątpliwe zalety urządzeń to:
- możliwość wyboru indywidualnego programu wypalania
- intuicyjnie sterowane oprogramowanie
- przejrzysty panel czołowy z wyświetlanymi nań najważniejszymi parametrami stanu pracy pieca
- podstawka do wypalania umożliwiająca optymalne przenoszenie ciepła na określony obiekt.
-
Acetal Flexite to nowa oferta lekkich, wytrzymałych i nietoksycznych żywic acetalowych od firmy Flexite Company. Wielką zaletą syntetyków jest to, że nie wywołują reakcji alergicznych; stabilność uzyskanego koloru to kolejny atut produktów serii.
-
Ceramco IC – nowość z rodziny ceramik do tradycyjnego licowania koron i mostów ze stopów szlachetnych i nieszlachetnych, dopasowanej ceramiki prasowanej Ceramco IC, wykonywania wkładów i nakładów, koron pełnoceramicznych.
-
CEREC inLab – system CAD/CAM, dzięki któremu można wykonać inlaye, onlaye, korony częściowe i całkowite, podbudowy koron i mostów oraz łączniki. Atutem stosowanego oprogramowania jest możliwość bioenergetycznego wykonywania powierzchni żującej stykającej się z zębem przeciwstawnym.
-
Ministar S – urządzenie wykorzystujące technikę termoforowania ciśnieniowego do tworzenia prac protetycznych i ortodontycznych. Atutem jest równomierne i natychmiastowe nagrzewanie strony folii przylegającej do modelu przez emitowane promieniowanie podczerwone. Dobrym rozwiązaniem jest możliwość programowania czasu nagrzewania i chłodzenia oraz dodatkowa sygnalizacja dźwiękowa i świetlna, co znacznie upraszcza obsługę urządzenia.
-
Wasi-Stream 2 – sprzęt o wielu zastosowaniach z najmocniejszą dostępną na rynku parownicą. Urządzenie można stosować do oczyszczania prac w pracowni i w gabinecie. Niewątpliwe atuty: wysokie ciśnienie pary, łatwość obsługi, możliwość wyboru pary suchej i mokrej, stałe podłączenie do wody.
Źródło: „Nowoczesny Technik Dentystyczny”