Pacjent
- Warto wiedzieć
- Coś na ząb
- Wybielanie zębów
- Choroby i leczenie
- Estetyka
- Higiena
- Ciekawostki ...
- Dowiedz się jak...
- Forum
- Baza gabinetów
- Pytania do ekspertów
- Subskrypcja
- Ogłoszenia - Pacjent
- Partnerzy portalu
- Tagi
- Bruksizm
- Ciąża a zęby
- Dental TV
- Kamień nazębny
- Korony
- Leczenie kanałowe
- Licówki
- Mosty
- Strach przed dentystą
- Vademecum Pacjenta
- Zęby mądrości
- Znieczulenia
- 05-06-2008
Zęby pożółkłe od tytoniowego nalotu, cuchnący od nikotyny oddech a z czasem nowotwór, np. warg ulegających ciągłym mikropoparzeniom - to częste efekty uboczne uzależnienia od palenia.
Zbliża się ślub, szef daje awans i poleca przeprowadzić cykl szkoleń dla menadżerów wysokiego szczebla... Prelegent z żółtymi zębami? Pan młody z pożółkłym uzębieniem? Nigdy!
Ratunek na szybko? Profesjonalne wybielanie!
Efektu starczy na kilka lat – zakładając, że rzucisz palenie. Jeśli nałóg będzie twoim towarzyszem, w krótkim czasie zęby znów nabiorą brzydkiego koloru; oddech, niestety, wciąż będzie cuchnął.
Rzuć palenie – wyjdzie ci na zdrowie i odzyskasz piękny uśmiech!
Walka z nałogiem jest niełatwa, ale możliwa.
Ważne, by być przygotowanym na ostre starciami z własnymi słabościami i presją otoczenia, które, jeśli hołduje modzie na palaczy, może zacząć represjonować wyłamującego się z szeregów. Pomyśl, że stawką jest zdrowie twoje oraz najbliższych; i twój piękny uśmiech.
Poprzednie próby rzucenia palenia się nie udały? Nie szkodzi. Podejmij wyzwanie jeszcze raz – dzięki poprzednim porażkom lepiej znasz swoje słabe punkty, twoja determinacja w osiągnięciu celu też jest większa. Nagrodą za wyjście z nałogu będą piękne, białe zęby, świeży oddech i lepsza kondycja ogólna. No i oczywiście pełniejszy portfel – okresowe wybielanie zębów może nie być już konieczne.
Zacznij od rzeczowej analizy: kiedy i dlaczego sięgasz po papierosa. Nie daj się znajomym palaczom – ignoruj ich docinki lub ogranicz kontakty. Ty grasz o swoje zdrowie – masz do tego prawo i dokonałeś właściwego wyboru. Należy to uszanować.
Jeśli trudno ci rzucić palenie z dnia na dzień, a tytoń wciąż kusi, stosuj zastępniki: gumy do żucia czy pastylki miętowe. Zmień przyzwyczajenia i dietę: wychodź często na świeże powietrze, nie siedź w zadymionych pomieszczeniach i unikaj kawiarnianej atmosfery – wybieraj jedynie lokale dla niepalących. Chrup zdrowe, twarde warzywa – znakomicie odżywią organizm oraz wymasują dziąsła. Pamiętaj: surowa marchewka jest zdrowsza od papierosa. I usprawnia pracę aparatu żującego.
Powodzenia!
Źródło: „Dziennik Zachodni”