Pacjent
- Warto wiedzieć
- Coś na ząb
- Wybielanie zębów
- Choroby i leczenie
- Estetyka
- Higiena
- Ciekawostki ...
- Dowiedz się jak...
- Forum
- Baza gabinetów
- Pytania do ekspertów
- Subskrypcja
- Ogłoszenia - Pacjent
- Partnerzy portalu
- Tagi
- Bruksizm
- Ciąża a zęby
- Dental TV
- Kamień nazębny
- Korony
- Leczenie kanałowe
- Licówki
- Mosty
- Strach przed dentystą
- Vademecum Pacjenta
- Zęby mądrości
- Znieczulenia
- 06-10-2008
Dzięki nowoczesnym lekom i sprzętowi wizyta u dentysty, nawet kiedy dokuczy ból zęba, nie jest już traumatycznym przeżyciem, a nieprzyjemne odczucia związane z zabiegami można zredukować. Najbardziej odporni na ból jesteśmy wczesnym popołudniem i późnym rankiem – to najlepsza pora na spotkanie z dentystą.
Nowoczesny gabinet oferuje:
-
Bezbolesne leczenie zębów dzięki stosowaniu znieczuleń - prawidłowo zaaplikowane znieczulenie nie boli. By zlikwidować dyskomfort podczas podawania znieczulenia stosuje się:
- system WAND – komputerowo zaplanowaną aplikację środka znieczulającego – metoda precyzyjna, medykament nie rozpycha dziąseł podczas podawania;
- smarowanie żelem lub kremem przeciwbólowym miejsca wkłucia igły tradycyjnego zastrzyku znieczulającego;
- podawanie znieczulenia nie bezpośrednio po wyjęciu go z lodówki, ale lekko ogrzanego do temp. pokojowej.
-
Gaz rozweselający dla nie tolerujących żadnych zastrzyków znieczulających.
-
Znieczulenie dla osób uczulonych na powszechnie stosowane preparaty (pacjent powinien ZAWSZE poinformować lekarza o nietolerancji określonych leków) oraz dla kobiet w ciąży – dawka środka zostaje zmniejszona, by nie szkodziła rozwijającemu się dziecku.
-
Rożne rodzaje znieczuleń:
- miejscowe – najpopularniejsze; środek przeciwbólowy wstrzykuje się w dziąsło w pobliżu leczonego zęba;
- przewodowe – znieczuleniu podlega połowa twarzy po wstrzyknięciu środka w sąsiedztwo jednego z odgałęzień nerwu trójdzielnego; skuteczne przez 3 – 4 godziny;
- ogólne – narkoza; zawsze poprzedzona badaniami i obecnością anestezjologa; stosowane u bardzo wrażliwych pacjentów, osób niepełnosprawnych lub przy długo trwających zabiegach.
-
Borowanie z użyciem nowoczesnych maszyn z dopływem wody lub ze strumieniem zimnego powietrza – pacjent nie odczuwa drażnienia miazgi.
-
Borowanie z użyciem wiertła plazmowego – nowość: igła z przewodem z wolframu, który przewodzi iskrę elektryczną zabijającą bakterie.
Źródło: „Vita”