Pacjent
- Warto wiedzieć
- Coś na ząb
- Wybielanie zębów
- Choroby i leczenie
- Estetyka
- Higiena
- Ciekawostki ...
- Dowiedz się jak...
- Forum
- Baza gabinetów
- Pytania do ekspertów
- Subskrypcja
- Ogłoszenia - Pacjent
- Partnerzy portalu
- Tagi
- Bruksizm
- Ciąża a zęby
- Dental TV
- Kamień nazębny
- Korony
- Leczenie kanałowe
- Licówki
- Mosty
- Strach przed dentystą
- Vademecum Pacjenta
- Zęby mądrości
- Znieczulenia

- 29-01-2019
Rząd przyjął projekt o zakazie pobierania opłat za pobyt rodziców w szpitalu razem z chorym dzieckiem. Opłat nie będzie mógł pobierać zakład leczniczy udzielający stacjonarnych, całodobowych świadczeń zdrowotnych – od rodziców lub opiekunów, którzy przebywają na oddziale z dzieckiem chorym lub osobą niepełnosprawną w stopniu znacznym. Projekt ten dotyczy nowelizacji ustawy o prawach pacjenta i rzeczniku praw pacjenta. Szpital będzie mógł jedynie pobierać opłaty za posiłki dla rodziców, używanie pościeli i korzystanie z dodatkowego łóżka udostępnionego przez szpital albo inny zakład leczniczy.
Nowe przepisy to krok w dobrym kierunku. Dzięki nim więcej rodziców będzie mogło zdecydować się na pobyt w szpitalu razem z dzieckiem, co powinno przełożyć się na lepsze samopoczucie małego pacjenta, a dzięki temu dziecko będzie miało lepsze nastawienie do procesu leczenia.
Z nowych przepisów skorzystają na pewno osoby, pod których opieką znajdują się dzieci wymagające interdyscyplinarnego, długofalowego działania leczniczego, połączonego z interwencjami chirurgicznymi – także w obrębie twarzoczaszki, przykładowo leczenia skomplikowanych urazów w obrębie jamy ustnej czy leczenia rozszczepu wargi i podniebienia.