Na skróty
- Forum
- Zareklamuj swój gabinet
- Izby Lekarskie w Polsce
- Partnerzy portalu
- Magazyn Stomatologiczny
- Wydawnictwo
Czelej - Wydawnictwo
PZWL - Wydawnictwo
Med Tour Press Int. - new! Katalog firm
- Dodaj gabinet
- Poradnik dentysty
- Organizacje
- Turystyka stomatologiczna
- Marketing stomatologiczny
- Dotacje z UE
- KORONAWIRUS
- Dental TV
- new! Czas na urlop!
- Relacje z targów i imprez
- 13-11-2007
Miłą niespodzianką okazało się przywrócenie kontraktów na dzieci, których pierwotnie NFZ nie przewidywał. – Praca z dziećmi jest bardzo trudna i specyficzna. Dobrze więc, że udało się przekonać NFZ do zmiany decyzji – pisze Andrzej Baszkowski w listopadowym wydaniu „Gazety Lekarskiej”.
Zlikwidowano obowiązek wykonania 156 protez rocznie. Nie można ich zrobić więcej, ale można mniej. Lekarzowi pozostawiono wybór, w zależności od zapotrzebowania na usługi protetyczne w danym rejonie. Zmiana ta może stać się powodem problemów w ośrodkach, gdzie brakuje techników dentystycznych.
Mniej korzystne dla niektórych lekarzy mogą okazać się zmiany w kryteriach oceny ofert w postępowaniu w sprawie o zawarcie umowy o udzielenie świadczeń opieki zdrowotnej. Inaczej punktowane są np. posiadane przez lekarzy specjalizacje. Mogą stracić osoby o wysokich kwalifikacjach. Pojawiły się punkty za ciągłość pracy. Można tez zostać ukaranym ich odjęciem za stwierdzone uchybienia w pracy.
W przyszłym roku prawdopodobnie wzrośnie wynagrodzenie za kontrakty stomatologiczne. Budżet na stomatologię zostanie zwiększony, jednak nie o zapowiadane 65, ale o około 50 procent.
Warunki postępowania dotyczące umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej przedstawione są w Zarządzeniu nr 53/2007/DSOZ. Wymienione są tam dokumenty, które należy przygotować i dołączyć do oferty konkursowej.
Źródło: Gazeta Lekarska 2007 - 11