Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Karta podatkowa a zatrudnianie specjalistów
  • 06-06-2014
 

 

 

 

 

Czy stomatolog rozliczający podatek dochodowy według karty może zatrudnić specjalistów i nie utracić przy tym prawa do korzystania z tej formy rozliczeń z fiskusem w ustalonej wysokości? Z interpretacji izby skarbowej wynika, że tak.

O wydanie interpretacji indywidualnej w przytoczonym wyżej zagadnieniu zwrócił się do organów podatkowych stomatolog. W interpretacji indywidualnej dyrektora Izby Skarbowej w Poznaniu z 6 maja 2014 r., nr ILPB1/415-142/14-2/IM znalazło się wyjaśnienie, że zatrudnienie kolejnych osób świadczących usługi specjalistyczne nie przekreśla możliwości opodatkowania w formie zryczałtowanej. Organ skarbowy wyjaśnił, że ustalona wcześniej stawka maksymalna nie ulegnie zmianie, ponieważ ustawa o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne nie przewiduje zmiany stawki w razie zatrudnienia kolejnych osób świadczących usługi specjalistyczne.

Podatnik uzyskał też wyjaśnienie, że kartę podatkową mogą płacić podatnicy świadczący w ramach wolnego zawodu usługi w zakresie ochrony zdrowia ludzkiego. Warunkiem jest, aby działalność osobista lekarza nie była wykonywana na rzecz podmiotów gospodarczych. Aby natomiast można było mówić o osobistym wykonywaniu zawodu, nie można świadczyć usług przy pomocy pracowników wykonujących czynności związane z jego istotą. Można natomiast zatrudniać osoby wykonujące usługi specjalistyczne względem prowadzonej działalności.

„Dyrektor wskazał, że chodzi tu o czynności i prace wchodzące w inny niż zgłoszony zakres działalności, niezbędne jednak do całkowitego wykonania wyrobu lub świadczonej usługi, w tym również czynności i prace towarzyszące, o których mowa w załączniku nr 4. Zdaniem organu podatkowego nie muszą być to czynności wysoce specjalistyczne, których wykonanie wymagałoby specjalistycznych wiadomości, umiejętności czy wyposażenia” – czytamy w „Dzienniku Gazecie Prawnej” w wydaniu z dnia 30.05.2014 r.

Źródło: „Dziennik Gazeta Prawna”

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
Autor:
 
Treść
 
Kod obrazkowy
 
Przepisz kod
 
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS