Pacjent
- Warto wiedzieć
- Coś na ząb
- Wybielanie zębów
- Choroby i leczenie
- Estetyka
- Higiena
- Ciekawostki ...
- Dowiedz się jak...
- Forum
- Baza gabinetów
- Pytania do ekspertów
- Subskrypcja
- Ogłoszenia - Pacjent
- Partnerzy portalu
- Tagi
- Bruksizm
- Ciąża a zęby
- Dental TV
- Kamień nazębny
- Korony
- Leczenie kanałowe
- Licówki
- Mosty
- Strach przed dentystą
- Vademecum Pacjenta
- Zęby mądrości
- Znieczulenia
- 25-07-2008
Nobel Active to samogwintujący się implant o działaniu osteotomowym; pozytywnie wpływa na kondensację kości. Dzięki temu podczas umieszczania wszczepu w kości minimalizuje się nacięcia tkanek twardych.
- To właśnie decyduje o bardzo dobrej pierwotnej stabilizacji implantu. Nigdy wcześniej nie było możliwe uzyskanie tak dobrej stabilizacji, przy tak małej inwazyjności zabiegu -podkreśla stomatolog, który stosuje w swoim gabinecie tę metodę implantowania.
Zalety nowoczesnego implantu:
- Zwężający się profil w okolicy szyjki, dzięki czemu możliwe jest prawidłowe narastanie tkanek miękkich przyzębia i zachowanie kości brzeżnej przy jednoczesnym stabilnym osadzeniu wszczepu.
- Wewnętrzny, stożkowy kształt łączników – dzięki temu zmniejsza się ryzyko powstawania mikroszczelin.
- Część zewnętrzna implantu, tzw. platform shifting – wyprofilowana tak, by zapewniać optymalne, trwałe umocowanie koron i mostów protetycznych, co minimalizuje ryzyko ich przesuwania.
- Mocne połączenie implantu z kością dzięki zastosowaniu powierzchni typu Ti Unite.
- Można go stosować w okolicach wąskich kości, natychmiast po ekstrakcji lub w bardzo krótkim czasie po usunięciu zęba.
Dzięki stosowaniu coraz nowocześniejszych rozwiązań, zmniejsza się grono osób, którym nie można wszczepić implantów. Oczywiście, pozostają ograniczenia w postaci chorób ogólnoustrojowych, ale innowacyjne rozwiązania pozwalają stosować wszczepy u tych pacjentów, którzy z powodu np. silnych zaników kości szczęk albo nietypowych wymiarów tkanek twardych nie mieli szans na zaimplantowanie. Specjalista – implantolog podaje przykład bezzębnej pacjentki, u której stwierdzono dodatkowo rozległe zaniki kości szczęk:
- Zabieg przeprowadzono w znieczuleniu ogólnym. W szczęce, oprócz normalnych implantów, wprowadzono specjalne, długie implanty zygomatyczne, umocowane w kości jarzmowej. Umożliwiło to leczenie bez konieczności pobierania kości z talerza biodrowego. Następnie wykonano stałą odbudowę protetyczną z fragmentem sztucznego dziąsła maskującego zaniki.
Jak widać na powyższym przykładzie, stosując odpowiednie, nowoczesne rozwiązania można pacjentom, którzy do tej pory nie kwalifikowali się do wszczepów, przywrócić uzębienie.
Źródło: „Dziennik Polski”