Pacjent
- Warto wiedzieć
- Coś na ząb
- Wybielanie zębów
- Choroby i leczenie
- Estetyka
- Higiena
- Ciekawostki ...
- Dowiedz się jak...
- Forum
- Baza gabinetów
- Pytania do ekspertów
- Subskrypcja
- Ogłoszenia - Pacjent
- Partnerzy portalu
- Tagi
- Bruksizm
- Ciąża a zęby
- Dental TV
- Kamień nazębny
- Korony
- Leczenie kanałowe
- Licówki
- Mosty
- Strach przed dentystą
- Vademecum Pacjenta
- Zęby mądrości
- Znieczulenia
- 16-03-2011
Teoretycznie wytworzenie kompletnej protezy jest możliwe do wykonania w ciągu jednego dnia (wszystko zależy od skomplikowania pracy). Pracownie protetyczne wykonują jednak dziennie kilkanaście albo i więcej sztuk różnych uzupełnień protetycznych. Z tego względu pacjent oczekuje na kompletne uzupełnienie ok. dwóch tygodni – w ten czas wlicza się przymiarki i wizyty konsultacyjne. Prace nad tworzeniem protez – głównie w sprawach związanych z dopracowaniem ich estetyki i zaznaczeniem indywidualnego charakteru uzębienia - zajmują dużo czasu. Technicy, prawdziwi pasjonaci swojego zawodu, podkreślają, że pracują dziennie często po 10 godzin, a nawet i dłużej.
Pacjenci najczęściej zamawiają zęby z uszlachetnionych wersji akrylu. Są one odporne na ścieranie i nie „dzwonią” tak, jak porcelanowe. W pracowni technik dentystyczny przy wykonywaniu protez korzysta z zestawów materiałów, kolorników i kształtów zębów. Każdy producent ma kompletną ofertę sztucznych zębów. Wykorzystanie materiałów i systemów jednego producenta plus właściwy dobór poszczególnych elementów do budowy pacjenta i jego wymagań dają większą gwarancję, że wykonanie protezy przebiegnie bez kłopotów, a efekt będzie naprawdę dobry.
Współczesna technika dentystyczna dysponuje materiałami i technikami, które pozwalają wykonać protezę, jaką wymarzył sobie pacjent. Technicy podkreślają, że obecnie pacjenci, nawet ci starsi, decydują się na sztuczne zęby w zdecydowanie śmielszych odcieniach bieli. Wynika to z mody na piękny, śnieżnobiały uśmiech i ze świadomości, że nawet zaawansowany wiek nie może być przeszkodą w dążeniu do tego, by ładnie wyglądać i zdrowo się czuć.
Źródło: „Gazeta Lubuska”