Pacjent
- Warto wiedzieć
- Coś na ząb
- Wybielanie zębów
- Choroby i leczenie
- Estetyka
- Higiena
- Ciekawostki ...
- Dowiedz się jak...
- Forum
- Baza gabinetów
- Pytania do ekspertów
- Subskrypcja
- Ogłoszenia - Pacjent
- Partnerzy portalu
- Tagi
- Bruksizm
- Ciąża a zęby
- Dental TV
- Kamień nazębny
- Korony
- Leczenie kanałowe
- Licówki
- Mosty
- Strach przed dentystą
- Vademecum Pacjenta
- Zęby mądrości
- Znieczulenia
- 27-12-2010
Rozwój stomatologii sprawił, że pacjent ma możliwość wyboru również przy podejmowaniu decyzji o rodzaju wszczepu. Oczywiście, wolność wyboru poprzedzona musi być zawsze konsultacją z dentystą, a w niektórych przypadkach – wykonaniem dodatkowych badań. Decydując się na implanty można wybrać dwufazowe albo jednofazowe.
-
Dwufazowe – zwane też klasycznymi. Nazwa pochodzi od liczby etapów, które wchodzą w skład całego procesu implantacji. W pierwszej fazie w kościach szczęk umieszcza się tytanowe zazwyczaj śruby i pozostawia je na kilka miesięcy, by implanty zintegrowały się z tkanką kostną. Po tym czasie na tytanowym wszczepie mocuje się odbudowę protetyczną, czyli korony zębów. Metoda ta wymaga przeprowadzenia drugiego zabiegu, czyli odsłonięcia powierzchni zakotwiczonego wcześniej w szczęce implantu przed nałożeniem koron protetycznych..
-
Jednofazowe – wszczep jest mocowany w jamie ustnej pacjenta w czasie jednego zabiegu. Wszystkie elementy implantu tworzą całość (we wszczepach dwufazowych są to osobne elementy). Wszczepianie implantów metodą jednego zabiegu polega na umocowaniu śruby w kości szczęki i osadzeniu na niej protezy korony zęba. Dzięki tej metodzie można szybko cieszyć się odtworzonym uśmiechem – przy braku komplikacji wszczepienie jednego implantu trwa ok. 15 minut. Wszczepy jednofazowe mogą być stosowane tylko tam, gdzie pozwalają na to warunki biologiczne panujące w jamie ustnej. Metoda ceniona jest przez osoby, które w krótkim czasie chcą znów mieć w szczękach zęby.
Źródło: „Polska Dziennik Zachodni”