Pacjent
- Warto wiedzieć
- Coś na ząb
- Wybielanie zębów
- Choroby i leczenie
- Estetyka
- Higiena
- Ciekawostki ...
- Dowiedz się jak...
- Forum
- Baza gabinetów
- Pytania do ekspertów
- Subskrypcja
- Ogłoszenia - Pacjent
- Partnerzy portalu
- Tagi
- Bruksizm
- Ciąża a zęby
- Dental TV
- Kamień nazębny
- Korony
- Leczenie kanałowe
- Licówki
- Mosty
- Strach przed dentystą
- Vademecum Pacjenta
- Zęby mądrości
- Znieczulenia
- 24-02-2010
Niewiele osób wie o tym, że ból głowy niewiadomego pochodzenia mogą powodować wady zgryzu. Ból jest wynikiem naprężeń powstających w układzie mięśniowym twarzy oraz w stawach skroniowo - żuchwowych przy nieprawidłowym ustawieniu szczęk względem siebie Wystarczy ortodonta, jego fachowa porada, właściwie dopasowany aparat ortodontyczny i kilkanaście miesięcy, by za jednym zamachem pozbyć się dwóch nieprawidłowości, które negatywnie wpływają na zdrowie: nieprawidłowego zgryzu oraz uprzykrzonego bólu głowy.
- Dla nowoczesnej ortodoncji metryka nie stanowi żadnego problemu – leczeniu można poddać się w każdym wieku, jeśli tylko pozwala na to stan zdrowia zębów i dziąseł – mówi lek. stom. Iwona Gnach-Olejniczak, z kliniki stomatologicznej Unident Union Dental Spa.
Leczenie ortodontyczne dorosłych wedle nowych standardów powinno trwać maksymalnie 16 miesięcy. Dzięki nowym technologiom oraz technicznym rozwiązaniom jest ono znacznie skrócone w porównaniu do żmudnego procesu jeszcze sprzed niedawna. Nowe metody:
-
umożliwiają korygowanie wad zgryzu z użyciem aparatów, które nie narażają użytkownika na dyskomfort wynikający z użycia wielkich sił;
-
skracają czas leczenia;
-
wymagają mniejszej liczby wizyt.
O tym, że leczenie wad zgryzu jest konieczne, nie trzeba zbytnio przekonywać. Nieprawidłowe ułożenie szczęk lub zębów, oprócz tego, że może wpływać negatywnie na wygląd twarzy, przede wszystkim niesie komplikacje zdrowotne: od uszkodzeń szkliwa zaczynając, na utracie zdrowia i zębów kończąc.
Źródło: „Polska Głos Wielkopolski”