Pacjent
- Warto wiedzieć
- Coś na ząb
- Wybielanie zębów
- Choroby i leczenie
- Estetyka
- Higiena
- Ciekawostki ...
- Dowiedz się jak...
- Forum
- Baza gabinetów
- Pytania do ekspertów
- Subskrypcja
- Ogłoszenia - Pacjent
- Partnerzy portalu
- Tagi
- Bruksizm
- Ciąża a zęby
- Dental TV
- Kamień nazębny
- Korony
- Leczenie kanałowe
- Licówki
- Mosty
- Strach przed dentystą
- Vademecum Pacjenta
- Zęby mądrości
- Znieczulenia
- 21-01-2010
...udaj się jedynie do lekarza specjalizującego się w implantologii stomatologicznej. Tylko taki specjalista posiada odpowiednie kwalifikacje do wykonywania zabiegów wszczepiania sztucznych korzeni zębowych. Jego przygotowanie zawodowe oparte jest bowiem na wiedzy i umiejętnościach zdobytych na licznych kursach i szkoleniach odbywających się w kraju oraz zagranicą. Zanim samodzielnie będzie mógł pracować z pacjentem, musi wykonać pod okiem doświadczonych kolegów szereg zabiegów z zakresu chirurgii rekonstrukcyjnej oraz implantoprotetyki. Ze względu na to, iż implantologia jest obecnie jedną z najdynamiczniej rozwijających się dziedzin stomatologii, implantolog musi posiadać ogromną wiedzę z zakresu stosowanych systemów, rozwiązań i nowości technologicznych, a także posiadać umiejętności, które pozwolą mu na pracę z zaawansowanymi technicznie materiałami.
Przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnego lekarza implantologa lub kliniki oferującej usługi w zakresie wykonywania wszczepów stomatologicznych, koniecznie zasięgnij opinii. Nie opieraj się na zdaniu jednej tylko osoby – niezależnie od tego, czy będzie ono korzystne dla placówki czy też nie.
Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, umów się na konsultację. Przygotuj się dobrze przed tą wizytą – pomocna będzie lista pytań o sam zabieg (np. czy wykonywany jest w oparciu o system wizualizacji komputerowej, stosowane znieczulenie, czas trwania), o rekonwalescencję, wizyty kontrolne i zalecenia po zabiegu.
Jeśli placówka i specjalista są już wybrani, zainteresuj się możliwymi rozwiązaniami. Lekarz powinien przedstawić każdą z możliwości, nakreślić jej zalety i wady oraz poinformować o stopniu niezawodności, estetyki i funkcjonalności każdej z nich.
Ostateczną decyzję o poddaniu się zabiegowi osadzenia implantów stomatologicznych podejmij dopiero wtedy, gdy masz pewność, że wszystko jest dla ciebie jasne, lekarz wzbudza zaufanie, a warunki w wybranej klinice w pełni odpowiadają twoim oczekiwaniom. Decyzja podjęta pochopnie lub w pośpiechu nie zawsze może być tą najtrafniejszą. Placówek, w których wszczepia się implanty stomatologiczne, jest coraz więcej – dopiero porównanie kilku ofert pozwoli na udany wybór, od którego przecież zależy uroda uzębienia i zdrowie – nie tylko jamy ustnej.
Źródło: „Zdrowie”