Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna PacjentWarto wiedzieć
Zakażenia wtórne opanowane
  • 29-11-2017
 

 

 

 

 

Zakażenia wtórne stanowią poważny problem w stomatologii. Wywołane nimi choroby jamy ustnej

to tylko część problemów, które mogą spowodować. Konsekwencją zakażeń wtórnych mogą być bowiem infekcje rozmaitych narządów i układów ciała. Chore nerki, zawał serca, zapalenie wsierdzia czy schorzenia stawów – to potencjalne pokłosia rozsiewu bakterii patogennych z jamy ustnej po ciele poprzez krwiobieg.

Zakażenia wtórne w stomatologii stanowią również problem techniczny: kiedy rozwijająca się infekcja zlokalizowana jest pod wypełnieniem w leczonym zębie lub w kanałach korzeniowych po leczeniu endodontycznych, konieczne jest powtórne otwieranie zęba i wykonanie leczenia. Nie zawsze kończy się ono sukcesem, ale zawsze oznacza stratę naturalnych tkanek zęba i również zawsze jest przyczyną straty czasu i dyskomfortu dla pacjenta.

Innowacją, dzięki której problem zakażeń wtórnych może przestać istnieć, jest leczenie zębów na bazie koloidalnego roztworu cząstek srebra i złota.

- To, co wyróżnia nowe preparaty, to niespotykana dotąd ochrona leczonych zębów przed bakteriami po zakończonym leczeniu - mówi lek. med. chir. stom. Roman Borczyk.
Z badań wynika, że skuteczność preparatów srebra wobec bakterii i grzybów odpowiedzialnych za zakażenia wtórne w stomatologii wynosi aż 99,9 proc., natomiast liczba zakażeń wtórnych po leczeniu kanałowym zmniejsza się o 45 proc. To oznacza, że można uniknąć w wielu przypadkach stosowania antybiotyków jako osłony w leczeniu zabiegowym. Dodatkową korzyścią ze stosowania preparatów złota i srebra jest zwiększenie wytrzymałości mechanicznej wypełnień stomatologicznych.

Źródło: „Nowa Trybuna Opolska”

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
Autor:
 
Treść
 
Kod obrazkowy
 
Przepisz kod
 
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Wyszukiwarka gabinetów

 
 
 
 

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Ankieta

Czy w codziennej higienie jamy ustnej używasz płukanki do ust ?

  • Tak
  • Nie
Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS