Pacjent
- Warto wiedzieć
- Coś na ząb
- Wybielanie zębów
- Choroby i leczenie
- Estetyka
- Higiena
- Ciekawostki ...
- Dowiedz się jak...
- Forum
- Baza gabinetów
- Pytania do ekspertów
- Subskrypcja
- Ogłoszenia - Pacjent
- Partnerzy portalu
- Tagi
- Bruksizm
- Ciąża a zęby
- Dental TV
- Kamień nazębny
- Korony
- Leczenie kanałowe
- Licówki
- Mosty
- Strach przed dentystą
- Vademecum Pacjenta
- Zęby mądrości
- Znieczulenia

- 20-07-2017
Mieszkańcy Chełma, Zamościa i Tomaszowa Lubelskiego nie będą mogli skorzystać z pogotowia dentystycznego, ponieważ do trzech konkursów ogłoszonych przez NFZ nie przystąpił żaden działający tam gabinet stomatologiczny. Tym samym, jeśli ból zęba pojawi się w soboty, niedziele i święta oraz w nocy, trzeba będzie liczyć na środki przeciwbólowe albo zdecydować się na wyjazd do miast ościennych.
Od 1 lipca świadczenia stomatologiczne w ramach pomocy doraźnej na terenie województwa realizuje pięciu świadczeniodawców, w Lublinie, Puławach, Janowie Lubelskim, Kraśniku i Łukowie. To o trzech mniej, niż było do 30 czerwca. Wg NFZ wycena jest taka sama dla wszystkich zawartych umów w zakresie stomatologicznej pomocy doraźnej i jest jedną z najwyższych w kraju.
Stomatolodzy brak zainteresowania tłumaczą niskim poziomem wyceny usług. Oprócz tego poważny problem sprawia pozyskanie pracowników. Do tego dochodzą bardzo roszczeniowi pacjenci – przy czym najwięcej oczekują ci, którzy nie wiedzą, na czym polega pomoc doraźna. I zgłaszają się wizytę z błahostką, na zabieg, którego nie ma w ofercie, albo ze zbyt skomplikowaną sprawą.
Rzeczniczka lubelskiego NFZ zapewnia, że w przypadku wpłynięcia do tamtejszego oddziału pisemnego wniosku o zawarcie umowy od podmiotów spełniających warunki wymagane przez NFZ, zostaną ogłoszone postępowania konkursowe w tym zakresie.
Źródło: „Dziennik Wschodni”