Pacjent
- Warto wiedzieć
- Coś na ząb
- Wybielanie zębów
- Choroby i leczenie
- Estetyka
- Higiena
- Ciekawostki ...
- Dowiedz się jak...
- Forum
- Baza gabinetów
- Pytania do ekspertów
- Subskrypcja
- Ogłoszenia - Pacjent
- Partnerzy portalu
- Tagi
- Bruksizm
- Ciąża a zęby
- Dental TV
- Kamień nazębny
- Korony
- Leczenie kanałowe
- Licówki
- Mosty
- Strach przed dentystą
- Vademecum Pacjenta
- Zęby mądrości
- Znieczulenia

- 20-01-2016
Rok 2016 przynosi nieco zmian w leczeniu na ubezpieczenie – na szczęście nie jest to związane z drastycznym obcięciem kontraktów lub z zakończeniem przyjmowania pacjentów z dnia na dzień.
-
Szpitale i lekarze rodzinni mają przedłużone kontrakty do połowy przyszłego roku. Dla pacjentów to ogromna wygoda i mniejszy stres, ponieważ nie dowiedzą się nagle, że czeka ich kolejne, wielomiesięczne lub wieloletnie oczekiwanie na operację w innym ośrodku zdrowia.
-
Zaczęły obowiązywać książeczki zdrowia dziecka. Trzeba je przedkładać lekarzowi na każdym spotkaniu. Jest w nich również miejsce na wpisy z wizyt u stomatologa i informacje o wykonanych zabiegach dentystycznych lub fluoryzacji.
-
Uprawnieni lekarze, dentyści i felczerzy zaczęli wystawiać e-zwolnienia. Papierowe wersje L-4 będą obowiązywać jeszcze do połowy 2017 r. Po tym czasie dokumentacja medyczna przyjmie formę elektroniczną.
-
Od 1 stycznia pielęgniarki mogą wypisywać recepty na niektóre leki do stosowania miejscowego lub ogólnego. Recepty te mogą wystawiać podczas wizyty pacjenta w ambulatorium, gabinecie, przychodni lub podczas wizyty domowej.
Źródło: „Metrocafe”