Pacjent
- Warto wiedzieć
- Coś na ząb
- Wybielanie zębów
- Choroby i leczenie
- Estetyka
- Higiena
- Ciekawostki ...
- Dowiedz się jak...
- Forum
- Baza gabinetów
- Pytania do ekspertów
- Subskrypcja
- Ogłoszenia - Pacjent
- Partnerzy portalu
- Tagi
- Bruksizm
- Ciąża a zęby
- Dental TV
- Kamień nazębny
- Korony
- Leczenie kanałowe
- Licówki
- Mosty
- Strach przed dentystą
- Vademecum Pacjenta
- Zęby mądrości
- Znieczulenia

- 03-11-2015
Najlepszy sposób na biały uśmiech to, oczywiście, wybielanie zębów, ale warto wiedzieć, na co uważać, a z czego skorzystać, aby zachować lub przywrócić urodę i zdrowie uśmiechu.
-
Uwaga na e-papierosy – wyjątkowo skutecznie wprowadzają do ustroju szereg rakotwórczych składników, w tym nitrozoaminę i tetrametylopirazynę. Bezpośredni kontakt tych substancji z tkankami jamy ustnej powoduje, że ryzyko rozwoju nowotworu tego obszaru organizmu gwałtownie rośnie.
-
Ksylitol zamiast cukru – ksylitol, zwany cukrem brzozowym, tak naprawdę jest cukrową pochodną alkoholu. Jego ogromną zaletą jest, że nie potrafią go wykorzystać bakterie próchnicy. Z tego powodu słodzik ten zyskał uznanie dentystów oraz co przezorniejszych amatorów smaku słodkiego.
-
Ostrożnie z myciem zębów – wprawdzie szczotkowanie zębów to podstawa zdrowego, pięknego uśmiechu, ale nie należy myć uzębienia bezpośrednio po wypiciu wina lub napoju gazowanego. Zawarte w tym pierwszym (szczególnie w białym) naturalne kwasy owocowe, a w tym drugim – ich syntetyczne odpowiedniki i kwas fosforowy skutecznie zmiękczają szkliwo. Potraktowanie osłabionego szkliwa szczoteczką może doprowadzić do uszkodzenia jego zewnętrznej warstwy.
-
Ser po posiłku – to francuski wynalazek kulinarny, który znakomicie alkalizuje środowisko jamy ustnej, neutralizując w ten sposób działanie kwasów wydzielanych przez bakterie próchnicy. W ten sposób sery chronią szkliwo; szczególnie skuteczne są gatunki pleśniowe.
-
Zęby wolne od pomadki – jeśli resztki tego kosmetyku osadzają się na szkliwie i nieestetycznie szpecą uśmiech, po umalowaniu ust należy włożyć do nich palec, zacisnąć na nim wargi. Następnie wysunąć palec z ust – nadmiar kosmetyku osadzi się na skórze palca.
Źródło: „Claudia”