Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna PacjentWarto wiedzieć
Chwyty marketingowe czy prawda?
  • 26-09-2013
 

 

 

 

Producenci środków do higieny jamy ustnej swe wyroby reklamują, w reklamach obiecują same korzyści i błyskawiczne tempo działania tych specyfików. Poniżej odpowiedzi na pytania, dzięki którym można dowiedzieć się, ile w działaniach producentów prawdy, a ile marketingu.

 

Czy elektryczna szczoteczka do zębów to rzeczywiście przełom w utrzymaniu higieny jamy ustnej?

Przełomem w utrzymaniu higieny jamy ustnej było samo wynalezienie manualnej szczoteczki. Wprowadzenie na rynek jej wersji elektrycznej to z kolei udogodnienie - dla wszystkich, i znakomite rozwiązanie dla ... leniuchów. Jeśli elektryczna szczoteczka nie ma funkcji zwalniania obrotów przy nadmiernym nacisku na dziąsła, trzeba uważać podczas czyszczenia jamy ustnej, aby nie doszło do uszkodzenia tkanek miękkich i odsunięcia ich od zębów. Skutkiem będzie odsłonięcie wrażliwych na bodźce zewnętrzne szyjek zębów i ryzyko rozwoju zapalenia dziąseł – pierwszego kroku w kierunku paradontozy.

Czy droga, reklamowana pasta do zębów jest lepsza od tańszej?

Spośród dwóch past lepsza zawsze będzie ta, która zawiera fluor. Wśród past zawierających fluor lepsza zaś będzie ta, do której pierwiastek ten dodano w łatwo przyswajalnej postaci, czyli fluor organiczny (takie preparaty zazwyczaj są droższe).

Czy pasty na nadwrażliwość zębów rzeczywiście są skuteczne już po kilkukrotnym użyciu?

To zależy od przyczyny nadwrażliwości zębów. Jeśli dolegliwość nie wynika z istnienia ubytków klinowych, pasta powinna dość szybko pomóc. Kiedy zęby stały się nadwrażliwe z powodu ubytków klinowych, pasta pomoże niewiele lub wcale – w tym przypadku najlepszym lekarstwem na nadwrażliwe zęby jest spotkanie z dentystą i wypełnienie ubytków.

Czy do mycia zębów, języka i policzków niezbędne jest używanie różnych szczoteczek?

Nie, ponieważ wbrew temu, o czym próbują przekonywać producenci akcesoriów do utrzymania higieny jamy ustnej, na języku, policzkach i na zębach znajdują się te same bakterie, różna jest jedynie ich ilość. Można zatem śmiało czyścić całą jamę ustną jedną szczoteczką.

Czy jeśli płyn do płukania szczypie w ustach, to znaczy, że działa?

Szczypanie w ustach podczas użycia płukanki jest jedynie sygnałem, że środek zawiera alkohol; albo że z powodu zbyt długiego trzymania płynu w ustach (wbrew zaleceniom producenta) doszło do silnego podrażnienia śluzówki jamy ustnej.
Źródło: „Gazeta Wyborcza”

 

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
Autor:
 
Treść
 
Kod obrazkowy
 
Przepisz kod
 
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Wyszukiwarka gabinetów

 
 
 
 

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Ankieta

Czy w codziennej higienie jamy ustnej używasz płukanki do ust ?

  • Tak
  • Nie
Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS