Na skróty
- Forum
- Zareklamuj swój gabinet
- Izby Lekarskie w Polsce
- Partnerzy portalu
- Magazyn Stomatologiczny
- Wydawnictwo
Czelej - Wydawnictwo
PZWL - Wydawnictwo
Med Tour Press Int. - new! Katalog firm
- Dodaj gabinet
- Poradnik dentysty
- Organizacje
- Turystyka stomatologiczna
- Marketing stomatologiczny
- Dotacje z UE
- KORONAWIRUS
- Dental TV
- new! Czas na urlop!
- Relacje z targów i imprez
Ankieta
Jeśli jako stomatolog lub technik dentystyczny stoisz przed dylematem, czym czyścić i dezynfekować powierzchnie i sprzęt w gabinecie lub pracowni wrażliwe na działanie alkoholi, rozważ zastosowanie chusteczek. Dezynfekują i czyszczą, są wygodne w użyciu. W zależności od właściwości środków czynnych, którymi są nasycone, wykazują aktywność biobójczą przeciw bakteriom, wirusom, grzybom, także przeciw szczepom antybiotykoopornym.
Na rynku dostępne są już produkty w pełni biodegradowalne – wybór takich chusteczek spowoduje, że ich użycie nie wpłynie negatywnie na środowisko naturalne. Przy zakupie należy zwracać uwagę, czy są one zgodne z normą EN 16615:2015 – to na razie jedyna norma dedykowana takim produktom.
Chusteczki zgodne z normą nadają się do czyszczenia i dezynfekowania:
-
powierzchni i sprzętu, który nie może być dezynfekowany przez zanurzenie (np. kable, czujniki ciśnieniowe,sondy ultradźwiękowe, stetoskopy, turbiny);
-
przedmiotów w pomieszczeniach socjalnych (np. słuchawki, telefony, klamki itp.);
-
sprzętu, który nie może być oczyszczony inaczej, jak tylko przez przetarcie powierzchni (np. inkubatory).
Niektóre chusteczki dopuszczone są też do stosowania na powierzchniach mających kontakt z żywnością. Dostępne są też chusteczki, które można stosować w zależności od preferencji na mokro lub na sucho.
Źródło: Opracowanie własne