Na skróty
- Forum
- Zareklamuj swój gabinet
- Izby Lekarskie w Polsce
- Partnerzy portalu
- Magazyn Stomatologiczny
- Wydawnictwo
Czelej - Wydawnictwo
PZWL - Wydawnictwo
Med Tour Press Int. - new! Katalog firm
- Dodaj gabinet
- Poradnik dentysty
- Organizacje
- Turystyka stomatologiczna
- Marketing stomatologiczny
- Dotacje z UE
- KORONAWIRUS
- Dental TV
- new! Czas na urlop!
- Relacje z targów i imprez
Ankieta
Do polerowania stopów z metali nieszlachetnych technicy dentystyczni najczęściej używają frezów o dużej twardości powierzchniowej (np. z węglika krzemu). Również proces elektrolizy w krótkim czasie pozwala na uzyskanie gładkiej powierzchni przy małym nakładzie pracy. Podczas jego przeprowadzania powierzchnia metalu zachowuje się jak anoda i jest częściowo rozpuszczona w wyniku przepływu prądu przez roztwór elektrolitu.
W dalszej kolejności powierzchnię materiału, z którego wykonywana jest proteza, poleruje się za pomocą kamieni o nasypie z tlenku glinu.
Późnej stomatolog używa szczoteczki z twardego włosia oraz pasty polerskiej, aby uzyskać jak najgładszą powierzchnię. Dla ostatecznego połysku używa się emulsji polerskich.
Bardzo ważne jest, aby pamiętać o dokładnym wyczyszczeniu przedmiotów podczas zmiany pasty polerskiej na produkt o mniejszym stopniu granulacji. W przeciwnym razie uzyskany efekt nigdy nie będzie zadowalający, gdyż większe cząstki z zanieczyszczeń będą przyczyniać się do nierównomiernego wygładzenia powierzchni.