Na skróty
- Forum
- Zareklamuj swój gabinet
- Izby Lekarskie w Polsce
- Partnerzy portalu
- Magazyn Stomatologiczny
- Wydawnictwo
Czelej - Wydawnictwo
PZWL - Wydawnictwo
Med Tour Press Int. - new! Katalog firm
- Dodaj gabinet
- Poradnik dentysty
- Organizacje
- Turystyka stomatologiczna
- Marketing stomatologiczny
- Dotacje z UE
- KORONAWIRUS
- Dental TV
- new! Czas na urlop!
- Relacje z targów i imprez
- 24-02-2011
Prace nad reformą systemu kształcenia przyszłych lekarzy i lekarzy dentystów przyspieszają. Posłowie przyjrzeli się propozycjom zmian, które resort zdrowia chce zawrzeć w projekcie nowelizacji ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty. Po analizie propozycji parlamentarzyści uznali, że:
-
Należy przesunąć datę wprowadzenia w życie zmian w systemie edukacji przyszłych lekarzy i lekarzy dentystów – nie obowiązywałyby one od października tego roku, ale objęłyby osoby, które rozpoczynają kształcenie od 2012 roku.
-
Nie należy całkowicie rezygnować z Lekarskiego Egzaminu Państwowego (LEP) i Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu (LDEP). Pomysł likwidacji tych egzaminów również samorząd lekarski uznał za zły. W zamian za LEP studenci mieliby zdawać egzamin na ostatnim roku studiów. Uzyskanie pozytywnej oceny z tego egzaminu dawałoby młodemu lekarzowi prawo do wykonywania zawodu.
-
Ocena z egzaminu zdawanego na ostatnim roku studiów decydowałaby o przyjęciu na naukę specjalizacji w ramach etatu rezydenckiego.
-
Średnia ocena ze studiów nie powinna wpływać na uzyskanie rezydentury (posłowie uznali, że nie jest to w pełni wiarygodne kryterium).
Źródło: „Dziennik Gazeta Prawna”