Na skróty
- Forum
- Zareklamuj swój gabinet
- Izby Lekarskie w Polsce
- Partnerzy portalu
- Magazyn Stomatologiczny
- Wydawnictwo
Czelej - Wydawnictwo
PZWL - Wydawnictwo
Med Tour Press Int. - new! Katalog firm
- Dodaj gabinet
- Poradnik dentysty
- Organizacje
- Turystyka stomatologiczna
- Marketing stomatologiczny
- Dotacje z UE
- KORONAWIRUS
- Dental TV
- new! Czas na urlop!
- Relacje z targów i imprez
- 26-04-2010
Przedsiębiorcy starających się o dotacje unijne mogą za niedługo zetknąć się ze zmianą zakresu działania punktów konsultacyjnych. Ministerstwo Rozwoju Regionalnego chce wprowadzenia zmian, które sprawią, że wypełnianie wniosków o finansowanie rozwoju firmy z unijnych funduszy stanie się prostsze.
- Chcemy, by pracownicy [punktów konsultacyjnych – przyp. red.] pomagali w wypełnianiu wniosków o wypłatę pieniędzy – mówi Adam Zdziebło, wiceminister rozwoju.
W kraju działa 96 punktów konsultacyjnych. Do tej pory przedsiębiorcy mogli uzyskiwać w nich jedynie informacje o możliwości uzyskania pieniędzy unijnych.
– Albo punkty zmienią profil działalności, albo pomyślimy o ich likwidacji. Resort rozwoju oraz władze samorządowe poradzą sobie z udzielaniem informacji na temat aktualnego poziomu wykorzystania środków unijnych – podkreśla Adam Zdziebło.
Pilotażowy program, którego celem będzie sprawdzenie, czy konsultanci poradzą sobie z nowymi obowiązkami, ruszy na początek w trzech województwach: lubuskim, opolskim i podlaskim. Program może objąć również punkty w innych województwach, ale trzeba poczekać na zgodę tamtejszych władz samorządowych.
Ministerstwo oceniło dotychczasową pracę konsultantów. Najlepsze noty zebrały ośrodki konsultacyjne w woj. podlaskim i pomorskim.
Źródło: „Dziennik Gazeta Prawna”