Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Lekarze Nadziei ze „Stołkiem”
  • 03-02-2010
 

 

 

 

Jak co roku odbył się konkurs „Gazety Stołecznej”, w którym główną nagrodę, „Stołek”, przyznano w tym roku Lekarzom Nadziei z przychodni na ulicy Wolskiej w Warszawie. Na Lekarzy Nadziei głosowało najwięcej czytelników gazety. Aż 33% głosujących opowiedziało się za nagrodą dla specjalistów medycyny, którzy zajmują się na co dzień osobami znajdującymi się często na marginesie społecznym. Warszawska przychodnia nadziei działa od początku lat 90-tych ubiegłego wieku. Przyjmują w niej lekarze rozmaitych specjalności, w tym dentyści. Niejeden z nich opuszcza swój prywatny gabinet i zaraz potem udaje się do następnej pracy, tym razem na Wolską.

-Lekarze Nadziei wykonują niesamowitą robotę. Leczą tych, którzy są poza systemem państwa. Pomagają im wrócić do społeczeństwa - mówi Agnieszka Domka, wiceprzewodnicząca komisji dialogu społecznego ds. Bezdomnych i dodaje - To są ludzie z wielkim etosem pracy.

- Cieszę się niewymownie! - powiedziała dziennikarzom „Gazety Stołecznej” uradowana dr Maria Sielicka-Gracka, szefowa warszawskiego oddziału stowarzyszenia Lekarze Nadziei, na wieść o przyznanej nagrodzie. - Każde poparcie utwierdza nas, że to, co robimy od lat, ma sens.

O tym, że praca lekarzy pomagającym bezdomnym wzbudza podziw, pisali sami głosujący czytelnicy. Jedna z osób ujęła to w taki sposób: „To fantastyczny przykład, że jednak są ludzie, którzy chcą pomagać i nie biorą za to ani grosza. Składam głęboki pokłon wszystkim pracującym w przychodni dla bezdomnych. Jesteście godni podziwu i naśladowania“.

Niestety, w październiku 2009 roku okazało się, że przychodnia nie otrzyma od nowego roku wsparcia finansowego, które trafiało do placówki z ratusza, ponieważ urzędnicy zdecydowali, że finansowaniem udzielanych tam usług medycznych powinien zająć się NFZ. Lekarze Nadziei jednak nie dali za wygraną i tak długo peregrynowali pomiędzy ratuszem a Funduszem, że udało się wypracować rozwiązanie i przychodnia otrzyma „łączone” wsparcie z obu instytucji. Dzięki temu ok. 10 tysięcy osób bezdomnych, mieszkających zazwyczaj w kanałach czy w noclegowniach, nie zawsze czystych i trzeźwych, przyjmowanych bez ubezpieczenia i posiadania numeru PESEL, nie zostanie pozbawionych opieki medycznej.

Źródło: „Gazeta Stołeczna”

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
Autor:
 
Treść
 
Kod obrazkowy
 
Przepisz kod
 
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS