Na skróty
- Forum
- Zareklamuj swój gabinet
- Izby Lekarskie w Polsce
- Partnerzy portalu
- Magazyn Stomatologiczny
- Wydawnictwo
Czelej - Wydawnictwo
PZWL - Wydawnictwo
Med Tour Press Int. - new! Katalog firm
- Dodaj gabinet
- Poradnik dentysty
- Organizacje
- Turystyka stomatologiczna
- Marketing stomatologiczny
- Dotacje z UE
- KORONAWIRUS
- Dental TV
- new! Czas na urlop!
- Relacje z targów i imprez
- 18-10-2018
Komisja Stomatologiczna NRL przedstawiła na swojej stronie możliwe do realizacji schematy wdrożenia postanowień art. 10 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego w sprawie rtęci. Propozycje są następujące:
-
Podmiot, który wykonuje działalność leczniczą, a nie jest wyłączony spod obowiązku instalacji separatora amalgamatu i który nie będzie posiadał na dzień 1.01.2019 r. takiej instalacji, miałby możliwość zadeklarowania albo wykonania takiej instalacji w terminie do 3 lat, albo rezygnacji z wykonania takiej instalacji (co w tym przypadku będzie wiązać się z brakiem prawa do zakładania i usuwania wypełnień amalgamatowych poza stanami wyjątkowymi związanymi z pierwszą pomocą).
-
Podmiot, który zadeklarował wcześniej wykonanie takiej instalacji w terminie do 3 lat, w okresie tego właśnie trzyletniego programu mógłby ostatecznie zrezygnować z instalacji separatora amalgamatu, co jednak będzie wiązać się z tym, że w takim gabinecie nie będzie można zakładać i usuwać wypełnień amalgamatowych.
-
W ciągu dwóch lat władze publiczne nawiązałyby współpracę z odpowiednią liczbą podmiotów usługowych, które będą rekrutować się spośród podmiotów posiadających instalacje separatora. Współpraca miałaby polegać na utrzymywaniu instalacji do separacji amalgamatu w zamian za refundację kosztów zamontowania i serwisowania.