Na skróty
- Forum
- Zareklamuj swój gabinet
- Izby Lekarskie w Polsce
- Partnerzy portalu
- Magazyn Stomatologiczny
- Wydawnictwo
Czelej - Wydawnictwo
PZWL - Wydawnictwo
Med Tour Press Int. - new! Katalog firm
- Dodaj gabinet
- Poradnik dentysty
- Organizacje
- Turystyka stomatologiczna
- Marketing stomatologiczny
- Dotacje z UE
- KORONAWIRUS
- Dental TV
- new! Czas na urlop!
- Relacje z targów i imprez
- 16-05-2016
Fluorki, wapń, fosforany – wszystkie w rozmiarze 1-5 mikronów, czyli idealnie dopasowanym do kanalików zębinowych. Taki skład ma innowacyjna pasta Biominf opracowana przez ekspertów z Queen Mary University of London (QMUL). Twórcy pasty wskazują, że już od pierwszego użycia wspomaga ona leczenie nadwrażliwości zębów. Składniki mineralne wchodzące w jej skład tworzą hydroksyapatyt stanowiący rusztowanie szkliwa. Pasta dodatkowo wolno uwalnia fluor-12 – przez 8 godzin od szczotkowania zębów. Dla porównania: ochronna warstwa fluorowa z tradycyjnych past do zębów już po 2 godzinach od mycia zębów staje się nieaktywna.
Brytyjscy klinicyści, twórcy innowacyjnej technologii odbudowy szkliwa są podekscytowani: uważają, że da się ją wykorzystać w profesjonalnych produktach stomatologicznych. Obecnie angażują się w podpisywanie umów licencyjnych z kontrahentami i producentami preparatów dentystycznych na całym świecie. Technologia Biomin może bowiem znaleźć zastosowanie również w środkach czyszczących i polerujących, takich jak lakiery, pasty czy materiały do wypełnień, których drugą funkcją będzie remineralizacja twardych tkanek zęba.
Pasta do zębów Biominf może także pomóc chronić szkliwo amatorom kwaśnych potraw i napojów – ponieważ produkt skomponowano tak, aby jego cząstki ściśle przylegały do powierzchni zębów i zabezpieczały szkliwo przed spadkiem pH po wypiciu np. soku z grejpfruta.
Obecnie trwają prace nad przygotowaniem wersji pasty bez fluoru – to specjalny ukłon w stronę sporej liczby użytkowników past bez dodatku tego składnika.
Źródło: Dentistry.co.uk