Na skróty
- Forum
- Zareklamuj swój gabinet
- Izby Lekarskie w Polsce
- Partnerzy portalu
- Magazyn Stomatologiczny
- Wydawnictwo
Czelej - Wydawnictwo
PZWL - Wydawnictwo
Med Tour Press Int. - new! Katalog firm
- Dodaj gabinet
- Poradnik dentysty
- Organizacje
- Turystyka stomatologiczna
- Marketing stomatologiczny
- Dotacje z UE
- KORONAWIRUS
- Dental TV
- new! Czas na urlop!
- Relacje z targów i imprez
- 16-11-2015
Coraz bardziej chcemy jak najdłużej zachować młodość, a nowoczesne technologie i techniki umożliwiają to. Trend antystarzeniowy w medycynie i stomatologii będzie miał się zatem coraz lepiej. Potwierdzają to wypowiedzi specjalistów medycyny estetycznej i stomatologów zajmujących się poprawą estetyki ciała i uśmiechu, których działania ukierunkowane są nie tylko na odrestaurowanie piękna, ale i na oszukiwanie metryki. Najlepiej, aby działania antystarzeniowe miały charakter prewencyjny. Zawczasu zastosowana profilaktyka starzenia się uśmiechu oznacza mniej pracy dla dentysty i zdecydowanie niższe koszty dla pacjenta.
Warto też pamiętać, że najlepsze efekty w zatrzymaniu młodości dają wielokierunkowe działania prewencyjne.
„Chodzi tu o wielodyscyplinarne podejście do profilaktyki starzenia się – synergię działania wielu specjalistów: dermatologów, internistów, endokrynologów, ginekologów, urologów, gastroenterologów, dietetyków, psychiatrów, stomatologów. Działania lekarzy tych specjalności opóźniają rozwój chorób związanych z wiekiem. Medycyna może pomóc pacjentom niwelować oznaki upływu czasu dotyczące wielu narządów, nie tylko skóry, ale także mięśni, kości, mózgu, serca, naczyń czy narządów płciowych. W przedłużaniu młodości pomaga nie tylko dbanie o urodę, ale też optymalizacja zdrowia i dobrego samopoczucia na każdym etapie życia, zanim pojawią się choroby” – przekonuje na łamach „Wprost” (wyd. z dn. 9.11.2015 r.) dr n. med. Elżbieta Podgórska, lekarz medycyny estetycznej i anti-aging.
Najprostszy sposób na zachowanie energii młodości od pokoleń pozostaje ten sam: to prowadzenie zdrowego stylu życia, czyli aktywność fizyczna połączona z odpowiednią dawką snu i zdrową dietą plus wykonywanie badań profilaktycznych. Warto o tym przypominać pacjentom.
Źródło: „Wprost”