Na skróty
- Forum
- Zareklamuj swój gabinet
- Izby Lekarskie w Polsce
- Partnerzy portalu
- Magazyn Stomatologiczny
- Wydawnictwo
Czelej - Wydawnictwo
PZWL - Wydawnictwo
Med Tour Press Int. - new! Katalog firm
- Dodaj gabinet
- Poradnik dentysty
- Organizacje
- Turystyka stomatologiczna
- Marketing stomatologiczny
- Dotacje z UE
- KORONAWIRUS
- Dental TV
- new! Czas na urlop!
- Relacje z targów i imprez
- 22-07-2015
Czy jest zgodne z prawem postępowanie pracodawcy, który młodemu lekarzowi odlicza z godzin dyżurowych czas zejścia po dyżurze, a następnie wlicza je do czasu pracy normatywnego przysługującego na dany miesiąc?
Zgodnie z postanowieniem Sądu Najwyższy w uchwale z 6 listopada 2014 r., dopuszczalne jest dopełnienie dyżurem medycznym czasu pracy lekarza do obowiązującej go przeciętnej tygodniowej normy czasu pracy. Jak wyjaśnia „Rzeczpospolita” w wydaniu z dnia 10.06.2015 r.: „W świetle tej uchwały za każdą godzinę dyżuru przekraczającego obowiązującą lekarza przeciętną tygodniową normę czasu pracy przysługuje mu normalne wynagrodzenie wraz z dodatkiem. Za pracę na dyżurze medycznym dopełniającym czas pracy lekarza do obowiązującej go przeciętnej tygodniowej normy czasu pracy lekarz otrzymuje normalne wynagrodzenie w stawce określonej umową”.
Specjaliści radzą, aby w razie problemów z rozliczaniem czasu pracy na dyżurach, młodzi lekarze decydowali się na kontakt z Ministerstwem Zdrowia celem uzyskania stanowiska resortu w przedstawionej, konkretnej sprawie.
Źródło: „Rzeczpospolita”