Na skróty
- Forum
- Zareklamuj swój gabinet
- Izby Lekarskie w Polsce
- Partnerzy portalu
- Magazyn Stomatologiczny
- Wydawnictwo
Czelej - Wydawnictwo
PZWL - Wydawnictwo
Med Tour Press Int. - new! Katalog firm
- Dodaj gabinet
- Poradnik dentysty
- Organizacje
- Turystyka stomatologiczna
- Marketing stomatologiczny
- Dotacje z UE
- KORONAWIRUS
- Dental TV
- new! Czas na urlop!
- Relacje z targów i imprez
- 30-07-2013
Żyjemy w czasach dostępu do metod i sprzętu, dzięki którym udaje się w porę wykryć i zdiagnozować wiele groźnych dla życia schorzeń. Codziennie zalewani jesteśmy informacjami o tym, jak ważna jest profilaktyka, badania kontrolne i wcześnie podjęte leczenie. Tymczasem Polaków cechuje chyba narodowa niechęć do wykonywania badań profilaktycznych. Do dentysty na wizyty kontrolne chodzić nie lubimy; a jak się okazuje - na badania, dzięki którym można wykryć wcześnie tak poważną chorobę jak nowotwór, także nie. I nie pomagają tu nawet imienne zaproszenia, które NFZ wysyła do pacjentów. Problem niekorzystania z badań profilaktycznych poruszony został przez dziennikzachodni.pl (dostęp w dniu 8.07.2013 r.) – a to z okazji zapowiedzenia przez Agnieszkę Pachciarz, prezes NFZ, wprowadzenia pakietu badań profilaktycznych dedykowanego osobom w wieku między 45 a 65 rokiem życia.
Pomysł jest przedni – choćby z uwagi na zwiększającą się częstość zachorowań na nowotwory oraz z powodu plagi chorób cywilizacyjnych, które dotykają coraz młodszych ludzi.
Oby tylko ci, do których kierowane będą propozycje zadbania o swoje zdrowie w jeden z najprostszych, a zarazem najskuteczniejszych sposobów, wykazali chęć wykorzystania potencjału tkwiącego w badaniach profilaktycznych.
Źródło: dziennikzachodni.pl