Na skróty
- Forum
- Zareklamuj swój gabinet
- Izby Lekarskie w Polsce
- Partnerzy portalu
- Magazyn Stomatologiczny
- Wydawnictwo
Czelej - Wydawnictwo
PZWL - Wydawnictwo
Med Tour Press Int. - new! Katalog firm
- Dodaj gabinet
- Poradnik dentysty
- Organizacje
- Turystyka stomatologiczna
- Marketing stomatologiczny
- Dotacje z UE
- KORONAWIRUS
- Dental TV
- new! Czas na urlop!
- Relacje z targów i imprez
- 04-12-2012
Po kontroli podmiotu leczniczego realizującego kontrakt z NFZ, wystawiany jest protokół pokontrolny, w którym zawarte są ustalenia dotyczące przedmiotu działalności kontrolowanej placówki prowadzonej w ramach umowy z Funduszem. Protokół taki sporządzany jest w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach i przekazywany do podpisu osobie kierującej podmiotem, w którym odbywała się kontrola. Dokument musi być oznaczony unikalnym numerem kontroli, umieszcza się na nim też skrót oddziału NFZ oraz datę rozpoczęcia kontroli (informacje te zamieszcza się też na dokumentach powiązanych z protokołem, np. zawierających zalecenia i uwagi pokontrolne). Poza tym protokół musi zawierać:
-
dane podmiotu kontrolowanego, jego kierownika, personalia kierowników kontrolowanych komórek oraz informacje na temat daty objęcia przez nich stanowisk;
-
dane kontrolera lub kontrolerów, datę upoważnienia do wykonania kontroli, nazwę oddziału NFZ zlecającego kontrolę;
-
daty rozpoczęcia oraz zakończenia czynności kontrolnych z uwzględnieniem przerw w czasie kontroli;
-
wymienienie zakresu i przedmiotu kontroli;
-
informacje o umowie z NFZ obowiązującej kontrolowany podmiot;
-
informacje o stwierdzonym stanie faktycznym oraz o ewentualnych uchybieniach czy o istnieniu sytuacji zagrażającej zdrowiu lub życiu i podjętych przez kontrolowanego działaniach prewencyjnych;
-
wpis o przekazaniu kontrolowanemu informacji o stwierdzonych wynikach kontroli i przysługujących mu prawach;
-
informacje o sporządzeniu dwóch jednobrzmiących egzemplarzy protokołu, podpisy kontrolera/ów i podmiotu kontrolowanego, jego kierownika lub osób upoważnionych do podpisania protokołu oraz parafowanie każdej strony protokołu przez kontrolerów i upoważnione osoby z kontrolowanej placówki.
Osoba/y upoważniona/y do podpisania protokołu z ramienia kontrolowanego podmiotu ma prawo do niepodpisania protokołu. Jeśli nie zgodzi się na podpisanie, w dokumencie pokontrolnym musi znaleźć się na ten temat wzmianka.
Źródło: Opracowanie własne