Na skróty
- Forum
- Zareklamuj swój gabinet
- Izby Lekarskie w Polsce
- Partnerzy portalu
- Magazyn Stomatologiczny
- Wydawnictwo
Czelej - Wydawnictwo
PZWL - Wydawnictwo
Med Tour Press Int. - new! Katalog firm
- Dodaj gabinet
- Poradnik dentysty
- Organizacje
- Turystyka stomatologiczna
- Marketing stomatologiczny
- Dotacje z UE
- KORONAWIRUS
- Dental TV
- new! Czas na urlop!
- Relacje z targów i imprez
- 22-08-2012
Leasingodawcy chętnie podpisują umowy z podmiotami medycznymi – to dla nich wiarygodny partner, a umowy obarczone są małym ryzykiem niewypłacalności leasingobiorcy. Na taką formę finansowania inwestycji decydują się w Polsce głównie podmioty prywatne. Placówki publiczne ze względu na dużo gorsze finanse własne i z powodu gorszej oceny przez leasingodawcę bezpieczeństwa zawieranych umów, nie są tak atrakcyjnymi partnerami dla firm leasingowych jak podmioty prywatne.
Pracownicy branży medycznej mogą skorzystać z leasingu operacyjnego albo finansowego – wybór opcji zależy od planowanej inwestycji.
- Dzięki leasingowi gabinety czy przychodnie mogą jednorazowo dokonać większych inwestycji — bardzo szybko znacznie podnieść jakość i zakres usług, wyprzedzając konkurencję. Leasingując środki trwałe, nie blokujemy kapitału, tym samym nie tracimy płynności oraz zyskujemy korzyści podatkowe — rata leasingu jest w całości kosztem uzyskania przychodu — tłumaczy Joanna Stankiewicz, kierownik ds. programów vendorowych w Raiffeisen-Leasing Polska SA.
W ofercie leasingodawców kierowanej do podmiotów medycznych znajdują się również nowe opcje, jak np. leasing zwrotny nieruchomości. Leasing zwrotny to efektywne narzędzie, szczególnie korzystne dla podmiotów, które mają trudności z utrzymaniem płynności finansowej. Przy czym leasingobiorca korzysta ze wszystkich zalet tej formy finansowania, w tym z korzyści podatkowych. W praktyce leasing zwrotny to zbycie środków stałych i powiększenie w ten sposób aktywów obrotowych, przy jednoczesnym zachowaniu możliwości korzystania ze zbytych środków.
Źródło: „Menedżer Zdrowia”