Na skróty
- Forum
- Zareklamuj swój gabinet
- Izby Lekarskie w Polsce
- Partnerzy portalu
- Magazyn Stomatologiczny
- Wydawnictwo
Czelej - Wydawnictwo
PZWL - Wydawnictwo
Med Tour Press Int. - new! Katalog firm
- Dodaj gabinet
- Poradnik dentysty
- Organizacje
- Turystyka stomatologiczna
- Marketing stomatologiczny
- Dotacje z UE
- KORONAWIRUS
- Dental TV
- new! Czas na urlop!
- Relacje z targów i imprez
- 24-12-2020
Klimatyczny wystrój domu lub poczekalni to fundament świątecznego nastroju. Odpowiednie dekoracje umilą zarówno celebrowanie świąt z rodziną, jak i czas, jaki pacjent spędza w poczekalni. Jeśli jednym z elementów dekoracji będzie żywa choinka, o drzewko trzeba dbać od momentu zakupu.
-
Jeżeli choinkę kupiliśmy kilkanaście dni przed świętami i nie chcemy od razu dekorować nią pomieszczenia, należy zadbać, aby drzewko znajdowało się w chłodnym miejscu, np. w nieogrzewanym garażu lub piwnicy. Najlepiej umieścić je w wiadrze z wodą, aby nie wyschło.
-
Przed wniesieniem drzewka do pomieszczenia, które ma zdobić, należy postukać pniem kilka razy o ziemię, aby opadły igły, które słabiej trzymają się gałązek. Ten prosty zabieg oszczędzi nam sprzątania.
-
Choinkę umieszczamy w stojaku zaopatrzonym w misę lub nieckę na wodę. Wodę uzupełniamy codziennie, ponieważ drzewko – choć ścięte, nadal chłonie wodę, wykorzystując do tego siłę ssącą, jaka powstaje w wiązkach przewodzących w wyniku transpiracji (parowania wody) przez igły. Oczywiście pamiętajmy o codziennym uzupełnianiu zapasu wody w pojemniku.
Dzięki tym prostym zabiegom choinka będzie długo cieszyć oczy piękną, nasyconą zielenią igieł i czarować leśnym zapachem.
Z rodzimych drzew iglastych najbardziej długowieczna po ścięciu jest jodła. To także „wygodne” drzewko choinkowe, przy którym jest mało sprzątania, ponieważ igły – nawet po zaschnięciu – pozostają na gałęziach.
Pogodnych, spokojnych i przede wszystkim zdrowych Świąt Bożego Narodzenia życzy Państwu PortalDentystyczny.pl.