Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna DzieckoWarto wiedzieć

Ankieta

Czy Twoje dziecko lubi myć zęby ?

  • Tak
  • Raczej tak
  • Raczej nie
  • Nie
Biżuteria na zęby pod choinkę
  • 24-12-2011
 

 

 

 

 

 

Twoje dziecko interesuje się ozdobami i własnym wyglądem, ale trudno je zagonić do systematycznego dbania o higienę jamy ustnej? Ty zaś nie chcesz spędzić kolejnych świąt Bożego Narodzenia na pogotowiu stomatologicznym z nastolatkiem cierpiącym z powodu bólu zęba? Jest sposób na to, aby pociecha bardziej dbała i o swój młodzieżowy image, i o mycie zębów. To nazębna biżuteria - coraz bardziej modna, może być świetnym pomysłem na prezent gwiazdkowy np. dla podrastającej nastolatki. I jest zdecydowanie bezpieczniejszym rozwiązaniem dla tkanek jamy ustnej oraz szkliwa od kolczyków mocowanych na języku czy na wewnętrznej stronie policzków.

Z obserwacji stomatologów i doświadczeń tych, którzy noszą biżuterię nazębną wynika, że większa staranność o zdrowy i czysty uśmiech przychodzi niejako sama – wraz z założeniem pięknej ozdoby na szkliwo. Osoby noszące biżuterię nazębną chcą ją prezentować szerszemu gronu, dlatego częściej się uśmiechają – a to zobowiązuje właściciela lub właścicielkę błyskotki do tego, by szkliwo było wyszczotkowane, oddech tchnął świeżością, zęby zaś błyskały bielą a nie straszyły dziurami z próchnicą. Trzeba też wiedzieć, że żaden stomatolog nie zgodzi się na założenie biżuterii na zęby z kamieniem nazębnym lub z toczącą się próchnicą. Najpierw trzeba zęby wyleczyć. Z tego powodu biżuterią nazębną można też próbować „przekupić” nastolatka uparcie odmawiającego spotkania z dentystą i leczenia zębów. Jeśli podoba mu się noszenie błyskotek na zębach, można zaproponować, że jeśli podda się leczeniu zębów, otrzyma biżuterię w prezencie.

 

Na zęby naklejane są małe, oszlifowane kamienie naturalne szlachetne lub kryształy Svarowskiego. Szlif jest specjalny – dzięki temu wszystkie krawędzie kamienia są bezpieczne dla tkanek jamy ustnej oraz zębów. Biżuterię nazębną można zakupić lub zamówić bezpośrednio u dentysty albo też samemu poszperać w zasobach Internetu i z zakupionym kamieniem udać się do stomatologa. Ceny samych kamieni wahają się najczęściej od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Za usługę naklejenia ozdoby na szkliwo trzeba zapłacić ok. 100 zł. Jeśli zdecydujemy się na zakup kamienia w stomatologa, cena będzie nieco wyższa.

Przyklejenie biżuterii nazębnej jest bezpieczne dla szkliwa, a ozdobę można w każdej chwili zdjąć. Zdejmowanie odbywa się w gabinecie dentystycznym i kosztuje ok. 50 zł.

Źródło: Opracowanie własne

 

Zespół PortaluDentystycznego.pl życzy Państwu spokojnych i szczęśliwych świąt Bożego Narodzenia oraz wielu radości i wzruszeń w gronie najbliższych.

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
Autor:
 
Treść
 
Kod obrazkowy
 
Przepisz kod
 
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Wyszukiwarka gabinetów

 
 
 
 

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje
Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS