Dziecko
Ankieta
- 05-01-2017
Posiadanie wiedzy na temat tego, co robić, aby uniknąć uszkodzenia zębów i jak się zachować, jeśli dojdzie do kontuzji uzębienia, może okazać się wiedzą bezcenną, dzięki której uda się uratować kompletność uzębienia. Sprawa jest szczególnie istotna w odniesieniu do dzieci, ponieważ to one są najbardziej narażone na różnego rodzaju urazy zębów. W 2016 r. prowadzona była akcja pt. „Kontuzjowany ząb”. Celem kampanii było edukowanie dzieci w wieku wczesnoszkolnym na temat postępowania w razie urazu zębów. Kilkulatki w tym wieku mają już zęby stałe i właśnie te zęby należy szczególnie chronić przed urazami i przed utratą, ponieważ – w przeciwieństwie do mleczaków – muszą służyć przez całe życie.
- Akcja jest mile odbierana i potwierdza, że nie wiemy jak postępować w tego typu zdarzeniach. Nasze działania już okazały się przydatne. Zgłosił się do nas pacjent, który wcześniej uczestniczył w zajęciach i wiedział co robić – mówiła w zeszłym roku Arleta Jażdżewska, właścicielka Centrum Stomatologicznego “Uśmiechnij się” w Człuchowie na Pomorzu, która prowadziła akcję „Kontuzjowany ząb”.
Kampania trwa dalej. Stała się też wzorcem dla dentystów w innych regionach Polski – podobne działania prowadzone były w Zamościu.
Źródło: „Dziennik Bałtycki”