Technik
- Warto wiedzieć ...
- Artykuły fachowe
- Dowiedz się jak ...
- Spis szkół w których można uzyskać tytuł technika dentystycznego
- Forum
- Ogłoszenia - Technik
- Praca
- Relacje z imprez
- Subskrypcja
- Dodaj laboratorium
- Współpraca
- Dental Labor
- Historia Techniki Dentystycznej
- Kongres Techniki CEDE2011
- Kongres Techniki Dentystycznej
- Kongres Techniki Dentystycznej Poznań
- Poradnik Technika
- Prawo i Finanse Techników
- Rejestracja na Kongres
- Rejestracja na kongres 2012
- Staż dla technika dentystycznego
- W laborze
Ankieta
- 31-10-2022
Obecnie proces projektowania i tworzenia protez jest dość czasochłonny, ponieważ nawet wykorzystanie skomputeryzowanego ciągu pracy wymaga żmudnego ręcznego wprowadzania danych, zbierania informacji o okluzji zębów, a także wielu innych procedur, które służą dopasowaniu protez.
Aby zredukować czasochłonność procesu, naukowcy z wydziałów stomatologii i informatyki w Hongkongu podjęli się opracowania nowego podejścia do projektowania indywidualnych uzupełnień protetycznych – wykorzystali sztuczną inteligencję do zautomatyzowania tego procesu. Technologia została już przetestowana, a wyniki są obiecujące, gdyż dzięki sztucznej inteligencji udało się zrekonstruować kształty naturalnych, zdrowych zębów i zautomatyzować proces projektowania uzupełnień protetycznych będących bardzo dokładnym odwzorowaniem naturalnych zębów.
Jeśli program zostanie wdrożony do praktycznego zastosowania, ułatwi realizację procesu leczenia protetycznego, ponieważ przygotowanie i dopasowanie uzupełnienia będą wymagały minimalnego nakładu czasu. Z kolei korzyścią pacjenta będzie komfort wynikający z faktu, że nie będzie musiał przebywać w klinice przez wiele godzin, a na dodatek otrzyma protezy zębów wyglądających jak jego własne utracone.