Pacjent
- Warto wiedzieć
- Coś na ząb
- Wybielanie zębów
- Choroby i leczenie
- Estetyka
- Higiena
- Ciekawostki ...
- Dowiedz się jak...
- Forum
- Baza gabinetów
- Pytania do ekspertów
- Subskrypcja
- Ogłoszenia - Pacjent
- Partnerzy portalu
- Tagi
- Bruksizm
- Ciąża a zęby
- Dental TV
- Kamień nazębny
- Korony
- Leczenie kanałowe
- Licówki
- Mosty
- Strach przed dentystą
- Vademecum Pacjenta
- Zęby mądrości
- Znieczulenia
- 29-03-2021
Utrata zębów jest problemem globalnym i wpływa negatywnie na ogólny stan zdrowia i jakość życia. Obecnie nie ma lepszego uzupełnienia brakujących naturalnych zębów jak implanty dentystyczne. Jednak nie wszyscy pacjenci kwalifikują się do zabiegu wszczepienia implantów, ponieważ protezy te muszą być osadzone w mocnej kości.
Jeszcze kilka lat temu u pacjenta, u którego stwierdzono niewystarczającą objętość lub gęstość kości szczęki mającej być podparciem implantu, nie można było zastosować leczenia protetycznego z wykorzystaniem wszczepów. Obecnie, dzięki postępowi technologii, wprowadzono nowe i ulepszone materiały do przeszczepów kostnych, które można wykorzystać do odtworzenia utraconej kości lub zastąpienia nowym fragmentem kości zdeformowanej bądź uszkodzonej.
Ponieważ decyzja o możliwości osadzenia implantów dentystycznych, a także o konieczności przeprowadzenia wcześniejszego leczenia, które posłuży to odtworzenia kości bądź poprawy jej jakości, zapada po wykonaniu wielu badań laboratoryjnych i obrazowych, mając nawet słabą kość albo uszkodzoną warto skonsultować się z implantologiem. Bo może się okazać, że w danym przypadku leczenie protetyczne z wykorzystaniem wszczepów jest możliwe.