Pacjent
- Warto wiedzieć
- Coś na ząb
- Wybielanie zębów
- Choroby i leczenie
- Estetyka
- Higiena
- Ciekawostki ...
- Dowiedz się jak...
- Forum
- Baza gabinetów
- Pytania do ekspertów
- Subskrypcja
- Ogłoszenia - Pacjent
- Partnerzy portalu
- Tagi
- Bruksizm
- Ciąża a zęby
- Dental TV
- Kamień nazębny
- Korony
- Leczenie kanałowe
- Licówki
- Mosty
- Strach przed dentystą
- Vademecum Pacjenta
- Zęby mądrości
- Znieczulenia
- 27-04-2020
Profesjonalne wybielanie zębów to popularny zabieg – między innymi z uwagi na dobre rezultaty, jakie daje, zauważalne bezpośrednio po wykonaniu. Specjaliści uważają, że efekt ten jest lepszy niż wygładzenie zmarszczek.
Wybielanie zębów pomimo braku ingerencji w tkanki jest jednak zabiegiem stomatologicznym i jak każda inna tego typu procedura objęta jest pewnymi przeciwwskazaniami.
Do zabiegu wybielania zębów nie zostaną zakwalifikowane osoby bardzo młode, kobiety w ciąży i karmiące piersią. Przeciwwskazaniami do wykonania wybielania zębów są również: palenie tytoniu, choroby dziąseł i przyzębia (nie tylko paradontoza, ale również stany zapalne), odsłonięte szyjki zębowe lub korzenie zębów, silna nadwrażliwość zębów, starcie zębów, ubytki próchnicowe lub duża liczba wypełnień.
Próchnicę trzeba najpierw wyleczyć, podobnie jak stany zapalne dziąseł. W przypadku istniejącej już nadwrażliwości zębów zastosowanie środków wybielających może doprowadzić do rozwoju dużego dyskomfortu u pacjenta. Z kolei wypełnienia w zębach nie reagują ze środkami wybielającymi tak, jak szkliwo, dlatego istnieje prawdopodobieństwo, że po zabiegu nie uzyska się wymarzonego efektu jednolicie białego uśmiechu.