Pacjent
- Warto wiedzieć
- Coś na ząb
- Wybielanie zębów
- Choroby i leczenie
- Estetyka
- Higiena
- Ciekawostki ...
- Dowiedz się jak...
- Forum
- Baza gabinetów
- Pytania do ekspertów
- Subskrypcja
- Ogłoszenia - Pacjent
- Partnerzy portalu
- Tagi
- Bruksizm
- Ciąża a zęby
- Dental TV
- Kamień nazębny
- Korony
- Leczenie kanałowe
- Licówki
- Mosty
- Strach przed dentystą
- Vademecum Pacjenta
- Zęby mądrości
- Znieczulenia

- 17-06-2013
Wbrew temu, co się powszechnie uważa, wybielanie zębów to poważny zabieg. Nieumiejętnie wykonany może doprowadzić do nieodwracalnego zniszczenia zębów. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że wybielanie zębów nie jest jedynie nieskomplikowanym nałożeniem mało szkodliwego środka. Zabieg wymaga wiedzy i umiejętności, dlatego powinien być wykonywany w profesjonalnych warunkach i przez odpowiednio przygotowany personel – najlepiej medyczny. Przebarwienia zębów musi usuwać specjalista, aby nie zniszczyć szkliwa i nie uszkodzić tkanek zęba i dziąsła.
- Niestety, z przerażeniem zauważam, że wiele osób korzysta ze specyfików kupowanych w sklepach lub zabiegów na przykład u kosmetyczek. Później trafiają do mnie na fotel dentystyczny ze zniszczonymi zębami. I mają problem, bo wielu uszkodzeń nie można po prostu naprawić (...) – wyjaśnia dentystka Barbara Frąc na łamach „Expressu Bydgoskiego”.
Cudownych środków na odbudowę zniszczonego szkliwa na razie nie ma. I czasem jedynym ratunkiem na zakrycie zniszczonych nieumiejętnym wybielaniem brzydkich zębów pozostaje zabieg nieodwracalny i kosztowny: nałożenie licówek.
Wybielanie zębów ma zapewnić piękny uśmiech, a nie wielkie problemy; dlatego lepiej zaufać profesjonalistom, niż zwracać się do nich dopiero wtedy, kiedy krwawią dziąsła i niszczeją zęby po nieumiejętnym rozjaśnianiu koloru szkliwa.
Źródło: „Express Bydgoski”