Pacjent
- Warto wiedzieć
- Coś na ząb
- Wybielanie zębów
- Choroby i leczenie
- Estetyka
- Higiena
- Ciekawostki ...
- Dowiedz się jak...
- Forum
- Baza gabinetów
- Pytania do ekspertów
- Subskrypcja
- Ogłoszenia - Pacjent
- Partnerzy portalu
- Tagi
- Bruksizm
- Ciąża a zęby
- Dental TV
- Kamień nazębny
- Korony
- Leczenie kanałowe
- Licówki
- Mosty
- Strach przed dentystą
- Vademecum Pacjenta
- Zęby mądrości
- Znieczulenia
- 23-10-2009
- Prowadzone na grupie 2 tysięcy osób badania wykazały, że nawet mały wysiłek fizyczny po pewnym czasie zmienia mentalność ćwiczącego. Dokonuje on wtedy lepszych wyborów żywieniowych. Opisała to ostatnio Miriam Nelson w swojej książce „Silne kobiety pozostają młode”. Wykazała, że gimnastyka pozwala cofnąć efekty osteoporozy, a ćwiczenia wraz z jedzeniem produktów z pełnego przemiału i suplementacją potasu poprawiają gęstość kości, a co za tym idzie – wzmacniają zęby – mówi Sean Foy, ekspert ds. zdrowego stylu życia z Fullerton College.
Sean Foy zauważa też, że Amerykanie mają piękne i zdrowe zęby, ponieważ jest to efekt działań podjętych ponad 50 lat temu przez rząd federalny. Wieloletnie akcje promujące picie mleka oraz program opieki stomatologicznej wśród młodzieży poskutkowały wzmocnieniem zębów i kości. W ramach podejmowanych akcji uczono dzieci nitkowania i szczotkowania tak, by efektywnie usuwać nalot ze szkliwa, nie raniąc przy tym dziąseł. Tłumaczono też, jakie korzyści przynosi terapia ortodontyczna i noszenie aparatu. W ramach programu określono również, jakie substancje i w jakich dawkach powinny być codziennie dostarczane organizmowi w celu jego wzmocnienia.
- Oprócz jedzenia warzyw, owoców i produktów mlecznych, trzeba uzupełniać dietę magnezem, odpowiednią ilością wapnia i witaminy D. Należy też ćwiczyć oraz systematycznie przeprowadzać badania gęstości kości i krwi – radzi Sean Foy.
Źródło: „Żyjmy dłużej”