Pacjent
- Warto wiedzieć
- Coś na ząb
- Wybielanie zębów
- Choroby i leczenie
- Estetyka
- Higiena
- Ciekawostki ...
- Dowiedz się jak...
- Forum
- Baza gabinetów
- Pytania do ekspertów
- Subskrypcja
- Ogłoszenia - Pacjent
- Partnerzy portalu
- Tagi
- Bruksizm
- Ciąża a zęby
- Dental TV
- Kamień nazębny
- Korony
- Leczenie kanałowe
- Licówki
- Mosty
- Strach przed dentystą
- Vademecum Pacjenta
- Zęby mądrości
- Znieczulenia
- 07-07-2009
Pacjenci, którzy czytają ulotki reklamowe produktów i są zainteresowani swoim zdrowiem, pytają często o działanie składników aktywnych. Jednym ze składników, który bardzo pobudza ciekawość pacjentów jest mleczan glinu .Zawierają go m.in. lecznicze pasty do zębów.
Mleczan glinu ma zbawienny wpływ na dziąsła i znakomite właściwości ściągające. Wespół z innymi składnikami działającymi leczniczo, bakteriobójczo i ściągająco jest wykorzystywany w preparatach do utrzymania higieny jamy ustnej u osób z paradontozą.
Mleczan glinu już w bardzo niskim stężeniu wpływa dobroczynnie na śluzówkę jamy ustnej poprzez działanie ściągające oraz wzmacniające. Dzięki temu śluzówka jest mniej podatna na uszkodzenia mechaniczne oraz chemiczne. Zachowana ciągłość struktury błony śluzowej minimalizuje ryzyko pojawienia się zakażeń bakteryjnych.
Mleczan glinu wpływa też korzystnie na poprawę szczelności nabłonka – dzięki temu zmniejsza się ilość krwawień z dziąseł, a proces ich gojenia jest szybszy.
Związek aluminium ułatwia też pozbywanie się pozostałości organicznych z jamy ustnej – ścina gęsty śluz, który powstaje z resztek śliny zalegającej w zakamarkach wnętrza ust. Zmiana konsystencji śluzu ułatwia jego wypłukanie. Wydzielająca się świeża ślina omywa wówczas bez przeszkód struktury jamy ustnej, polepszając w ten sposób warunki higieniczne panujące we wnętrzu ust.
Dzięki temu, że działanie mleczanu glinu jest wielokierunkowe, stosowanie tej substancji w produktach służących utrzymaniu właściwej higieny we wnętrzu jamy ustnej – szczególnie u osób ze schorzeniami tkanek przyzębia – przynosi naprawdę dobre efekty.
Źródło: Opracowanie własne