Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna PacjentWarto wiedzieć
Niewiarygodny rozwój implantologii
  • 29-06-2009
 

 



 

Coraz więcej producentów, coraz więcej doświadczeń i coraz lepsze prognozy dla pacjentów - tak można określić to, czego świadkami jesteśmy. Jeszcze kilka lat temu lista przeciwwskazań do wprowadzenia implantu była na tyle długa, że często mimo chęci pacjenta, nie można było się na takie leczenie zdecydować” - czytamy na łamach „Warszawskiej Gazety”o niewiarygodnym postępie, jaki dokonał się implantologii.

Jak zauważa autor artykułu,dr Adam Przewodowski: właściwie wszyscy mamy szansę na implanty.

I jeśli tylko zdecydujemy, że luki po zębach zostaną wypełnione implantem kostnym, musimy się przygotować na kilkuetapowe postępowanie lecznicze.

  • Wstępną wizytę u stomatologa z wywiadem i oceną stanu wnętrza jamy ustnej. W razie potrzeby specjalista zleci wykonanie dodatkowych badań, oczyści zęby ze złogów i zaleci wyleczenie stanów zapalnych istniejących w tkankach przyzębia i na śluzówce jamy ustnej, albo przygotowanie podłoża pod implant, czyli odtworzenie zniszczonej kości.

  • Wszczepienie korzenia implantu w kość szczęki; Pacjent otrzymuje znieczulenie miejscowe - by zabieg był bezbolesny, a implantolog wprowadza w kość tytanową śrubkę lub ceramiczny korzeń, które posłużą jako podstawy pod sztuczną koronę zęba. Wszczep można wykonać bezpośrednio po ekstrakcji zęba. Po osadzeniu sztucznego korzenia w kości, ranę zabezpiecza się szwami. Zabieg trwa ok. godziny

  • Po zagojeniu rany na wszczep kostny nakładana jest tzw. suprastruktura, czyli sztuczna korona, most, ewentualnie proteza. Pacjenta czeka jeszcze 2 – 3 tygodniowy okres kontrolny, po czym leczenie uznaje się za zakończone.

Okres od wprowadzenia implantu do uzyskania właściwego zęba bywa jednak bardzo zróżnicowany i jest on związany po pierwsze z miejscem gdzie wprowadzono implant (szczęka-żuchwa), liczbą wprowadzonych implantów, jak również postępowaniem tzw. przedoperacyjnym” - zauważa dr Adam Przewodowski.

Zabieg wszczepiania przeprowadzany jest z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa higieniczno - septycznego. Dlatego w wykonywaniu zabiegu uczestniczą zazwyczaj 3 osoby: implantolog, jego asystentka oraz osoba podająca instrumenty medyczne. Dodatkowo:

  • pacjent otrzymuje przed zabiegiem osłonę antybiotykową i chroniony jest sterylnymi serwetami;

  • personel medyczny zakłada sterylne fartuchy i rękawice.

Wszczepy w znakomitej większości kończą się sukcesem. Po zakończeniu leczenia pacjent powinien dbać o swój nowy nabytek i oczyszczać go podczas szczotkowania.

Źródło: „Warszawska Gazeta”

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Wyszukiwarka gabinetów

 
 
 
 

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Ankieta

Czy w codziennej higienie jamy ustnej używasz płukanki do ust ?

  • Tak
  • Nie
Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS