Pacjent
- Warto wiedzieć
- Coś na ząb
- Wybielanie zębów
- Choroby i leczenie
- Estetyka
- Higiena
- Ciekawostki ...
- Dowiedz się jak...
- Forum
- Baza gabinetów
- Pytania do ekspertów
- Subskrypcja
- Ogłoszenia - Pacjent
- Partnerzy portalu
- Tagi
- Bruksizm
- Ciąża a zęby
- Dental TV
- Kamień nazębny
- Korony
- Leczenie kanałowe
- Licówki
- Mosty
- Strach przed dentystą
- Vademecum Pacjenta
- Zęby mądrości
- Znieczulenia
- 21-10-2024
Technologia dynamicznie zmienia stomatologię, także w obszarze związanym z implantologią. Dentyści mogą obecnie zaoferować innowacyjne implanty:
-
z nanopowłoką – pokrywanie powierzchni implantów nanocząsteczkami poprawia ich integrację z kością (osteointegrację), gdyż powłoki te zwiększają powierzchnię kontaktu wszczepu z tkanką kostną, co przyspiesza proces gojenia i zmniejsza ryzyko odrzutu implantu;
-
wydrukowane w drukarce 3D, dzięki czemu są to wszczepy spersonalizowane, idealnie dopasowane do anatomii jamy ustnej pacjenta – przekłada się to na bardziej precyzyjne osadzenie implantu w tkankach oraz zmniejszenie dyskomfortu pacjenta i czasu potrzebnego na gojenie;
-
z materiałów bioaktywnych, które stymulują wzrost kości i regenerację tkanek, a przez to wspomagają integrowanie się implantów z otaczającymi je tkankowymi strukturami.
Również zabieg implantowania uległ unowocześnieniu – obecnie może być wspomagany pracą robotów. Dzięki robotyce procedury osadzania wszczepów stają się bardziej precyzyjne, co minimalizuje ryzyko błędów i uszkodzenia otaczających tkanek. W rezultacie wzrasta prawdopodobieństwo sukcesu leczenia z zastosowaniem implantów dentystycznych.