Pacjent
- Warto wiedzieć
- Coś na ząb
- Wybielanie zębów
- Choroby i leczenie
- Estetyka
- Higiena
- Ciekawostki ...
- Dowiedz się jak...
- Forum
- Baza gabinetów
- Pytania do ekspertów
- Subskrypcja
- Ogłoszenia - Pacjent
- Partnerzy portalu
- Tagi
- Bruksizm
- Ciąża a zęby
- Dental TV
- Kamień nazębny
- Korony
- Leczenie kanałowe
- Licówki
- Mosty
- Strach przed dentystą
- Vademecum Pacjenta
- Zęby mądrości
- Znieczulenia
- 15-09-2017
Kiedy w Polsce niepełnosprawni i osoby starsze narzekają na to, że mają trudności z dostaniem się do stomatologa na ubezpieczenie, w Ostrawie powstał pierwszy gabinet leczący wyłącznie osoby z niepełnosprawnością i w dodatku mieszkańców Polski. Fundusze na działanie placówki zadeklarował NFZ. Już teraz korzystają z tej oferty mieszkańcy województw: śląskiego, opolskiego, dolnośląskiego i świętokrzyskiego.
W ostrawskiej placówce o zdrowie jamy ustnej walczy się w ramach programu „Kierunek Uśmiech” opracowanego przez naszych południowych sąsiadów. Dedykowany on jest szczególnie osobom, którym zależy na pięknym uśmiechu , ale których nie stać na dobrego dentystę w Polsce prywatnie. W Czechach koszty leczenia są znacznie niższe, a tym samym bardziej dopasowane do wycen NFZ. Dlatego też w Ostrawie powstała pierwsza w pełni przystosowana klinika, w której zabiegom poddaje się wyłącznie osoby niepełnosprawne z Polski. I faktycznie: za leczenie za granicą płaci polski NFZ. Podjąć je można w ramach programu „Kierunek Uśmiech”, który specjalnie dla Polaków stworzyła czeska klinika.
„Osoba niepełnosprawna może się zgłosić na leczenie samodzielnie, może to także w jej imieniu zrobić ośrodek lub instytucja opiekuńcza, fundacja, a nawet zakład pracy chronionej”.
Źródło: „Nowa Trybuna Opolska”