Pacjent
- Warto wiedzieć
- Coś na ząb
- Wybielanie zębów
- Choroby i leczenie
- Estetyka
- Higiena
- Ciekawostki ...
- Dowiedz się jak...
- Forum
- Baza gabinetów
- Pytania do ekspertów
- Subskrypcja
- Ogłoszenia - Pacjent
- Partnerzy portalu
- Tagi
- Bruksizm
- Ciąża a zęby
- Dental TV
- Kamień nazębny
- Korony
- Leczenie kanałowe
- Licówki
- Mosty
- Strach przed dentystą
- Vademecum Pacjenta
- Zęby mądrości
- Znieczulenia
- 24-03-2017
„Coraz więcej osób ma kłopoty ze słuchem. Specjaliści twierdzą, że nawet 6 milionów Polaków cierpi z powodu niedosłuchu. Problemy mają nie tylko starsze osoby, doświadczają tego coraz młodsi” – informuje „Fakt” w wyd. z dn. 1.03.2017 r. Jedną z przyczyn niedosłuchu może być nieleczona próchnica. Bakterie panoszące się w zębach mogą przedostać się do krwi i wywołać stany zapalne w dowolnej części ciała, w tym w tkankach biorących udział w słyszeniu. Tą samą drogą mogą przedostać się bakterie zasiedlające obszary zmienione zapalnie w przyzębiu i dziąsłach.
Niedosłuch może też być spowodowany przez leki (głównie niektóre antybiotyki) stosowane w leczeniu stanów zapalnych i osłonowo przy poważniejszych zabiegach stomatologicznych.
Najskuteczniejsza, a zarazem najprostsza rada na to, jak zachować dobry słuch, to – poza unikaniem hałasu – regularne dbanie o zdrowie jamy ustnej. Bo chore zęby stanowić mogą istotny, choć często bagatelizowany element odpowiedzialny za pogorszenie jakości słyszenia.
Źródło: „Fakt”