Pacjent
- Warto wiedzieć
- Coś na ząb
- Wybielanie zębów
- Choroby i leczenie
- Estetyka
- Higiena
- Ciekawostki ...
- Dowiedz się jak...
- Forum
- Baza gabinetów
- Pytania do ekspertów
- Subskrypcja
- Ogłoszenia - Pacjent
- Partnerzy portalu
- Tagi
- Bruksizm
- Ciąża a zęby
- Dental TV
- Kamień nazębny
- Korony
- Leczenie kanałowe
- Licówki
- Mosty
- Strach przed dentystą
- Vademecum Pacjenta
- Zęby mądrości
- Znieczulenia
- 27-02-2017
Wybielanie zębów można przeprowadzić na kilka różnych sposobów i wykorzystać do tego dzień lub noc.
-
Nocne wybielanie zębów – to tzw. wybielanie nakładkowe. Przebarwienia zębów likwidowane są w czasie snu. Procedura rozpoczyna się u stomatologa – w gabinecie pobierany jest wycisk zębów, na bazie którego w laboratorium technika dentystycznego wytworzona zostaje indywidualna nakładka. Wykonuje się ją z miękkiego, elastycznego i przezroczystego polimeru. Nakładkę wypełnia się specjalnym preparatem wybielającym i zakłada na noc. Sposób idealny dla zabieganych i wymagających szybkich efektów.
-
Dzienne wybielanie zębów – do wyboru jest wiele metod: od paskowania, które polega na naklejaniu na szkliwo specjalnych pasków nasączonych preparatem rozjaśniających kolor zębów, lub stosowaniu past albo pisaków wybielających, po wybielanie z wykorzystaniem specjalistycznych żeli i naświetlania lampą lub laserem diodowym. Wybielanie z zastosowaniem lampy lub lasera jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą uzyskać spektakularne efekty w bardzo krótkim czasie. Z uwagi na drażniące działanie żelu wybielającego, który jest nakładany na zęby, jest to jednak metoda przeznaczona dla osób o zdrowych zębach lub wyleczonych z próchnicy i z wyleczonymi stanami zapalnymi dziąseł.
Nie ma uniwersalnej, idealnej metody wybielania zębów dobrej dla wszystkich. Każdy powinien indywidualnie podejść do wyboru. I nie nadużywać środków rozjaśniających kolor szkliwa – bo konsekwencją może się okazać nie tylko nadwrażliwość zębów, ale również efekt odwrotny do zamierzonego, czyli zęby żółte lub poszarzałe.
Źródło: Opracowanie własne