Pacjent
- Warto wiedzieć
- Coś na ząb
- Wybielanie zębów
- Choroby i leczenie
- Estetyka
- Higiena
- Ciekawostki ...
- Dowiedz się jak...
- Forum
- Baza gabinetów
- Pytania do ekspertów
- Subskrypcja
- Ogłoszenia - Pacjent
- Partnerzy portalu
- Tagi
- Bruksizm
- Ciąża a zęby
- Dental TV
- Kamień nazębny
- Korony
- Leczenie kanałowe
- Licówki
- Mosty
- Strach przed dentystą
- Vademecum Pacjenta
- Zęby mądrości
- Znieczulenia
- 06-08-2012
Wizyta u dentysty za granicą może być dla naszego portfela bardzo kosztownym wydatkiem. Leczenie zębów, kiedy jesteśmy na wakacjach poza granicami naszego kraju, może być jednak dużo tańsze a nawet darmowe, pod warunkiem, że ma się ubezpieczenie: w postaci karty EKUZ oraz – przede wszystkim – w postaci dodatkowej polisy, którą można wykupić samemu u ubezpieczyciela albo też skorzystać z oferty biura podróżny. Ta druga opcja może być bardziej korzystna finansowo, ponieważ biura turystyczne mają najczęściej wynegocjowane z towarzystwami ubezpieczeniowymi lepsze warunki dotyczące stawek ubezpieczenia. Zbiorowe lub masowo sprzedawane polisy mogą mieć jednak jedną zasadniczą wadę: brak możliwości indywidualizacji oferowanej ochrony ubezpieczeniowej w zależności od potrzeb klienta.
Z oferty ubezpieczeniowej touroperatora można skorzystać nie tylko wtedy, gdy wykupuje się wycieczkę organizowaną przez biuro podróży, ale również w sytuacji, kiedy nie jest się klientem przedsiębiorstwa, a wakacje organizuje się we własnym zakresie.
Najkorzystniejsze warunki dodatkowego ubezpieczenia zawarte są oczywiście w pakietach z tzw. wyższej półki, często oznaczanych jako VIP albo Premium. Takie polisy oferują szeroki zakres ochrony ubezpieczeniowej; są jednak droższe od wariantów podstawowych.
Przed podpisaniem umowy warto zwrócić uwagę na to, czy ochrona ubezpieczeniowa przysługuje w przypadku np. uprawiania sportów, i czy sport można uprawiać wyczynowo czy amatorsko. Może się bowiem okazać, że jeśli uraz wymagający leczenia stomatologicznego nastąpił na skutek wypadku podczas uprawiania określonej formy sportu, ubezpieczyciel nie zgodzi się na pokrycie kosztów leczenia. Polisy gwarantujące ochronę w takich przypadkach są zazwyczaj droższe o ok. 10 procent od wariantu podstawowego.
Posiadacz polisy ubezpieczeniowej powinien skontaktować się z ubezpieczycielem i dowiedzieć się, jakie kroki musi podjąć, aby leczenie było darmowe, jeśli wystąpi zdarzenie, w wyniku którego będzie musiał skorzystać z opieki medycznej.
Źródło: „Dziennik Gazeta Prawna”