Pacjent
- Warto wiedzieć
- Coś na ząb
- Wybielanie zębów
- Choroby i leczenie
- Estetyka
- Higiena
- Ciekawostki ...
- Dowiedz się jak...
- Forum
- Baza gabinetów
- Pytania do ekspertów
- Subskrypcja
- Ogłoszenia - Pacjent
- Partnerzy portalu
- Tagi
- Bruksizm
- Ciąża a zęby
- Dental TV
- Kamień nazębny
- Korony
- Leczenie kanałowe
- Licówki
- Mosty
- Strach przed dentystą
- Vademecum Pacjenta
- Zęby mądrości
- Znieczulenia
- 24-05-2012
Wojewódzka Przychodnia Stomatologiczna w Opolu to jedna z nielicznych, prawdopodobnie jedna z dwóch ostatnich niesprywatyzowanych państwowych placówek tego typu w kraju. W zeszłym roku obchodziła okrągły jubileusz: czterdziestolecie swojego istnienia. W placówce działają cztery poradnie: pedodoncja, ortodoncja, protetyka i stomatologia zachowawcza. Przychodnia działa jedynie w oparciu o kontrakt z NFZ, skupiając się na tym, aby z leczenia na ubezpieczenie mogli skorzystać głównie pacjenci z grup najsłabszych, czyli dzieci i osoby starsze. Jednak leczenie to niejedyna działalność podejmowana przez przychodnię.
- (...) prowadzimy szkolenia dla lekarzy stomatologów z całej Opolszczyzny z zakresu pedodoncji, czyli stomatologii dziecięcej i z protetyki. Odbywają się też u nas staże specjalizacyjne z protetyki, pedodoncji i ortodoncji, jak też staże podyplomowe z tych trzech dziedzin oraz - ze stomatologii zachowawczej – mówi lek. stom. Wiesław Latała, specjalista II stopnia z zakresu protetyki stomatologicznej, kierownik Wojewódzkiej Przychodni Stomatologicznej WCM w Opolu. Podkreśla też, że do opolskiej przychodni trafiali nie raz pacjenci ze schorzeniami, z którymi nie mogli sobie poradzić lekarze z innych placówek w województwie.
W. Latała, absolwent Akademii Medycznej we Wrocławiu, kieruje przychodnią już od 19 lat, aktywnie udziela się też w Polskim Towarzystwie Stomatologicznym. W zeszłym roku otrzymał najwyższe wyróżnienie „Prymariusz Opolski”, przyznawane za szczególne osiągnięcia przez samorząd lekarski.
Źródło: „Nowa Trybuna Opolska”