Pacjent
- Warto wiedzieć
- Coś na ząb
- Wybielanie zębów
- Choroby i leczenie
- Estetyka
- Higiena
- Ciekawostki ...
- Dowiedz się jak...
- Forum
- Baza gabinetów
- Pytania do ekspertów
- Subskrypcja
- Ogłoszenia - Pacjent
- Partnerzy portalu
- Tagi
- Bruksizm
- Ciąża a zęby
- Dental TV
- Kamień nazębny
- Korony
- Leczenie kanałowe
- Licówki
- Mosty
- Strach przed dentystą
- Vademecum Pacjenta
- Zęby mądrości
- Znieczulenia
- 03-10-2011
Lakowanie zębów w Łódzkiem przez internet? Sam zabieg trzeba wykonać u dentysty, ale dzięki sieci można trafić na przydatne informacje i znaleźć gabinet, który zęby zalakuje.
Urząd marszałkowski w Łodzi uruchomił niedawno dwie ważne strony internetowe o tematyce zdrowotnej: www.zdrowie.lodzkie.pl oraz www.profilaktyka.lodzkie.pl. Obie strony są starannie zaprojektowane i przyjazne dla internauty. Są pierwszą częścią większego projektu, który realizuje urząd marszałkowski. Docelowo ma powstać wielka informatyczna sieć, obejmująca wszystkie podlegające pod urząd szpitale i poradnie. Dzięki temu rozwiązaniu za kilka lat pacjent z domu będzie mógł załatwić wiele spraw: od wyciągnięcia numerka do lekarza aż po konsultację on-line.
Na działających już stronach można znaleźć bardzo przydatne informacje. Serwis profilaktyka.lodzkie.pl dostarcza informacji o wszystkich darmowych badaniach i akcjach, organizowanych przez samorządy i przez NFZ. To właśnie na tej stronie można przeczytać o programie zapobiegania próchnicy u dzieci w wieku szkolnym i dowiedzieć się, gdzie i kiedy uczniowie mogą skorzystać w ramach akcji z refundowanego lakowania zębów.
Strona zdrowie.lodzkie.pl dostarcza informacji o wszystkim, co powinien wiedzieć pacjent chcący skorzystać z usług lekarzy. W serwisie znaleźć można dane dotyczące działania i organizacji placówek służby zdrowia w woj. łódzkim. Witrynę zaopatrzono w przydatną wyszukiwarkę, dzięki której pacjent może szybko znaleźć interesującego go specjalistę, placówkę czy oddział szpitalny. Jest też miejsce na składanie skarg na działanie służb medycznych i zakładka ze spisem praw pacjenta.
Obie strony internetowe już działają. Ich stworzenie oraz uruchomienie kosztowało 2 mln złotych. Z czego większość wyłożyła Unia Europejska.
Źródło: „Gazeta Wyborcza”