Na skróty
- Forum
- Zareklamuj swój gabinet
- Izby Lekarskie w Polsce
- Partnerzy portalu
- Magazyn Stomatologiczny
- Wydawnictwo
Czelej - Wydawnictwo
PZWL - Wydawnictwo
Med Tour Press Int. - new! Katalog firm
- Dodaj gabinet
- Poradnik dentysty
- Organizacje
- Turystyka stomatologiczna
- Marketing stomatologiczny
- Dotacje z UE
- KORONAWIRUS
- Dental TV
- new! Czas na urlop!
- Relacje z targów i imprez
- 26-11-2007
Rzeszowski Urząd Miasta już drugi rok finansuje działanie gabinetów stomatologicznych w szkołach. Teraz urzędnicy postanowili sprawdzić, czy funkcjonują one prawidłowo, a uczniowie, rzeczywiście, mają dostęp do usług dentystycznych.
Niedawno pisaliśmy o problemach szkolnej opieki stomatologicznej w Warszawie. Tamtejsi pracownicy Urzędu Miasta stwierdzili, że nie mogą zadecydować o powrocie dentystów do szkół. Powód: gabinety stomatologiczne powinny być ogólnodostępne, a szkoły, ze zrozumiałych względów, bronią się przed obecnością obcych osób na swoim terenie.
Inaczej podszedł do sprawy rzeszowski Urząd Miasta decydując się na sfinansowanie działalności szkolnych gabinetów stomatologicznych. Dotychczas sprawdzał, czy faktury wystawiane przez lekarzy zgadzają się z treścią zawartych umów. Teraz ustala, czy uczniowie rzeczywiście maja dostęp do usług dentystycznych. Z miejskiej kasy opłacane jest funkcjonowanie 60 gabinetów w szkołach podstawowych, gimnazjach oraz ośrodkach ogólno wychowawczych. Rocznie, rzeszowski Ratusz kosztuje to 800 tysięcy zł. Z tych pieniędzy maja być opłacane m.in. zabiegi profilaktyczne, leczenie zębów, ich usuwanie oraz znieczulenia.
Nie wszystkie kontrole dają zadawalające wyniki. W jednym z gimnazjów, gabinet stomatologiczny był zamknięty. Lekarz tego dnia nie zjawił się w pracy.
Do stomatologów, którzy nie wywiązują z warunków umów miejskie władze mogą wysłać pisemne upomnienia. Za poważniejsze upomnienia grożą kary finansowe.
Źródło: Dziennik Wschodni, 22.11.2007 r.