Na skróty
- Forum
- Zareklamuj swój gabinet
- Izby Lekarskie w Polsce
- Partnerzy portalu
- Magazyn Stomatologiczny
- Wydawnictwo
Czelej - Wydawnictwo
PZWL - Wydawnictwo
Med Tour Press Int. - new! Katalog firm
- Dodaj gabinet
- Poradnik dentysty
- Organizacje
- Turystyka stomatologiczna
- Marketing stomatologiczny
- Dotacje z UE
- KORONAWIRUS
- Dental TV
- new! Czas na urlop!
- Relacje z targów i imprez
- 12-04-2011
Od 1 kwietnia mają wejść w życie nowe przepisy w zmienionej ustawie o VAT, w myśl których pakiety medyczne, które pracodawcy oferują pracownikom, będą zwolnione z VAT. Posłowie tym samym zlikwidowali problem, który od początku roku budził wiele obaw o właściwe naliczenie podatku VAT w przypadku tych właśnie pakietów.
„Dodawany nowelizacją pkt 19a w art. 43 ust. 1 ustawy o VAT wyraźnie obejmie zwolnieniem z VAT świadczenie usług medycznych, jeżeli zostały one nabyte przez podatnika we własnym imieniu, ale na rzecz osoby trzeciej” - napisano w „Dzienniku Gazecie Prawnej”.
Zdaniem części specjalistów prawa, z przepisów, które obowiązują od początku stycznia tego roku, wynika, że podatek VAT od pakietów medycznych powinien być naliczany. Jeśli bowiem pracodawca, który zakupił pakiet świadczeń medycznych w celu odsprzedania go na rzecz pracowników, nie jest np. zakładem opieki zdrowotnej, odsprzedaż taka nie podlega pod zwolnienie z VAT.
Dzięki nowelizacji prawa zniknie problem niejasności w interpretowaniu przepisów, a pakiety świadczeń medycznych nie będą obciążone 23-procentowym VAT.
Źródło: „Dziennik Gazeta Prawna”