Na skróty
- Forum
- Zareklamuj swój gabinet
- Izby Lekarskie w Polsce
- Partnerzy portalu
- Magazyn Stomatologiczny
- Wydawnictwo
Czelej - Wydawnictwo
PZWL - Wydawnictwo
Med Tour Press Int. - new! Katalog firm
- Dodaj gabinet
- Poradnik dentysty
- Organizacje
- Turystyka stomatologiczna
- Marketing stomatologiczny
- Dotacje z UE
- KORONAWIRUS
- Dental TV
- new! Czas na urlop!
- Relacje z targów i imprez
- 15-07-2010
Dentyści nie wykorzystują pieniędzy przyznanych w ramach kontraktów – tak oceniać ma sytuację NFZ. Tymczasem stomatolodzy mają odmienne zdanie:
- Pieniędzy na stomatologię z roku na rok jest mniej. Jeśli to się nie zmieni, trudniej będzie leczyć zęby w ramach świadczeń NFZ - alarmuje Związek Lekarzy Dentystów-Pracodawców Ochrony Zdrowia w woj. podkarpackim.
Problem obniżanych systematycznie wartości kontraktów oraz liczby samych umów wywołuje sporo emocji w środowisku dentystycznym. Dlatego część stomatologów decyduje się głośno walczyć o nietraktowanie po macoszemu stomatologii – szczególnie w regionach, w których nakłady na kontrakty w tej dziedzinie medycyny gwałtownie spadły (np. w woj. podkarpackim i śląskim o ponad 20 proc.).
Niepokój budzi również fakt, iż do końca sierpnia ma być znany program finansowania stomatologii w przyszłym roku, a tymczasem jego projekt wciąż pozostaje nieznany. Część dentystów obawia się, że Fundusz chce ich postawić przed faktem dokonanym. NFZ zauważa, że na przedstawienie projektu jest jeszcze czas.
- Na przygotowanie projektu wszystkie wojewódzkie oddziały NFZ mają czas do końca lipca. Właśnie pracujemy nad nim. Mogę powiedzieć, że pieniądze na stomatologię nie powinny być mniejsze niż w tym roku - mówi Marek Jakubowicz z podkarpackiego oddziału Funduszu.
Źródło: „Nowiny”