Na skróty
- Forum
- Zareklamuj swój gabinet
- Izby Lekarskie w Polsce
- Partnerzy portalu
- Magazyn Stomatologiczny
- Wydawnictwo
Czelej - Wydawnictwo
PZWL - Wydawnictwo
Med Tour Press Int. - new! Katalog firm
- Dodaj gabinet
- Poradnik dentysty
- Organizacje
- Turystyka stomatologiczna
- Marketing stomatologiczny
- Dotacje z UE
- KORONAWIRUS
- Dental TV
- new! Czas na urlop!
- Relacje z targów i imprez
- 10-05-2010
Pogłębiająca się świadomość społeczna względem tego, jak istotny obecnie jest atrakcyjny wygląd człowieka, i moda na jak najdłuższe zachowanie młodości, zmuszają specjalistów medycyny do intensywnych prac nad zaspokojeniem wymagań coraz większej rzeszy pacjentów chcących korygować niedoskonałości ciała. W sposób szczególny – choć jeszcze nie zawsze doceniany – na pożądany wygląd działać może swoista odnowa stomatologiczna uzębienia pacjenta. W prace nad tworzeniem atrakcyjnego wyglądu zaangażowani są więc nie tylko wizażysta i dietetyk, ale również technik dentystyczny i stomatolog.
Na fali popularności trendu dążącego do wykreowania atrakcyjnego wyglądu każdego człowieka, w angielskiej telewizji uruchomiono program zatytułowany „10 lat młodsza”. W jednym z odcinków chciano poprawić wygląd 37-letniej kobiety, która wg respondentów wyglądała na 46 lat. Oprócz abdominoplastyki podjęto działania z zakresu stomatologii. Celem tych ostatnich było przywrócenie kobiecie pięknego, pełnego blasku uśmiechu. Uroda jej naturalnego uzębienia wymagała poprawy: korekty kształtu zębów i zatuszowania nieestetycznych zmian w odsłanianych podczas uśmiechu zębach przedtrzonowych.
Prac nad doskonaleniem uśmiechu bohaterki programu podjął się dr Surinder Hundle oraz eksperci z laboratorium Precision Dental Studio – jednego z przodujących europejskich laboratoriów stomatologicznych.
Na zęby kobiety nałożono licówki Matchmaker ALX firmy Schottlander, uzyskując korektę kształtu zębów i pełniejszy, kompletny uśmiech. Rezultat był oszałamiający: ankietowani określili wiek kobiety na 31 lat – to aż o 16 lat mniej, niż oceniający dawali w pierwszym badaniu.
Źródło: „Nowoczesny Technik Dentystyczny”